Aktualności 2015-16


 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

 

         „Wakacje, znów będą wakacje…”

     Jaka nieskrywana radość towarzyszyła nam 24 czerwca, kiedy po raz ostatni w tym roku szkolnym pojawiliśmy się w szkolnych murach. Na tę uroczystość przybyło wielu gości: dzieci Pani Zofii Jarzęckiej- Pani Elżbieta Jarzęcka- Siwik oraz Witold Jarzęcki, radna gminy Pani Grażyna Łysoń, Pani Marta Antolik z Urzędu Gminy, nauczyciele i rodzice. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody, dyplomy. Wręczone zostało stypendium wójta gminy Wola Mysłowska dla Natalii Wójcik z klasy piątej za osiągnięcie średniej 5,0 oraz nagroda im. Zofii Jarzęckiej dla Karoliny Król z klasy szóstej.

     Tradycyjnie, nie mogło zabraknąć części artystycznej przygotowanej przez Panie Izabelę Has i Elżbietę Sokół- Broś. Klasa piąta w dosyć żartobliwy sposób pożegnała klasę szóstą zyskując miano najstarszej klasy, natomiast klasa szósta podziękowała za pracę wszystkim nauczycielom. Przekazany został także sztandar, który od tej pory będą reprezentować uczniowie klasy piątej.

     Po uroczystej części oficjalnej nastąpiło spotkanie z wychowawcami w klasach i rozdanie świadectw.

     Gratulujemy uczniom wyników w nauce, życzymy wszystkim udanych i spokojnych wakacji.

 


 WRĘCZENIE NAGRÓD SKO

 

     21 czerwca odwiedziła nas Pani Katarzyna Biernacka, przedstawicielka banku PKO, w którym nasi uczniowie posiadają konta SKO. Niedawno nasi uczniowie przystąpili do konkursu plastycznego „Wiosna z SKO” promującego ideę oszczędzania. Do banku oddanych zostało 17 prac, z których nagrodzono pracę Natalii Wójcik z klasy V a Norbert i Paulina Szcześniak zostali wyróżnieni. Pani Kasia przywiozła nam pełne torby nagród, sprawiając ogromną radość dzieciom. Wszyscy dostali prezenty oraz dyplomy. uczniowie naszej szkoły zdobyli szczególne uznanie pracowników banku, z racji niezwykle ciekawych pomysłów na prace jak i ilości dostarczonych prac.

     Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do SKO i do oszczędzania!

 


 

 ZBIÓRKA DLA KAMILA

 

     Zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy dla Kamila Sokoła. Przez jakiś czas w naszej szkole zbieraliśmy fundusze na rehabilitację Kamila i udało nam się przekazać aż 1300zł!!!! Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w naszej szkole jest tak dużo osób, którym nie jest obcy los innych. Zbiórkę wygrała klasa I- zebrali najwięcej pieniędzy.

     Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za przekazane pieniądze, a Kamilowi życzymy powrotu do zdrowia.

 


 

 STRAŻACY W SZKOLE

 

     20 czerwca strażacy z OSP z Jarczewa i Dworni odwiedzili naszą szkołę. Prezentowali nowoczesny sprzęt strażacki, który przeznaczony jest do gaszenia pożarów oraz ratowanie ludzi poszkodowanych w wypadkach drogowych. Przeprowadzili praktyczny pokaz udzielania pierwszej pomocy.

 

 


 "MAGICZNE OGRODY" - WYCIECZKA

     14 czerwca 2016 roku uczniowie klas 0 - IV uczestniczyli w wycieczce do Magicznych Ogrodów. Bajkowa kraina, którą odwiedziliśmy położona jest w pobliżu Janowca nad Wisłą koło Puław. W tej malowniczej krainie pełnej kwiatów, niespotykanych drzew i ogromnych marchewek poznaliśmy Mordole, skrzaty Bulwiaki, Krasnoludy, gąsienice, magiczne ptaki. Na początku przywitał dzieci Bulwiak, który oprowadzał je po Ogrodach i opowiadał różne ciekawostki. Pokazał nam pole marchewkowe, źródełko, domek śpiewającego krasnala, mruczące drzewa. Mogliśmy też przejechać się kolejką.  Niezwykłą odwaga wykazały się dzieci, ponieważ odwiedziły Mroczysko.  Uczniowie się nie bali…, no może troszeczkę. Na koniec udaliśmy się do restauracji Mc Donald's.  Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni.

 


 PIKNIK OLIMPIJSKI

 

     11 czerwca w warszawskim Parku Kępa Potocka odbył się 18 już Piknik Olimpijski, zorganizowany przez Polski Komitet Olimpijski. 10 uczniów naszej szkoły również tam było. Na wszystkich uczestników czekała niezliczona ilość atrakcji, konkursów, pokazów, koncertów, wystaw, warsztatów edukacyjnych, animacji i gier. Na uczestników czekały nagrody i upominki.

     Przygotowano ponad 50 stref poświęconych najróżniejszym, nie tylko olimpijskim sportom. Obok stanowisk promocyjnych wioślarstwa, żeglarstwa, lekkiej atletyki, tenisa, siatkówki, piłki nożnej, judo i zapasów można było zobaczyć nowe sporty i unikalne konkurencje jak skimboard, buble football oraz gry rodem ze wczesnego średniowiecza: kręcenie worem, rzuty podkową, zabawy ze zwierzęcą skórą, przeciąganie liny, i inne...W drodze powrotnej  zajechaliśmy na obiad do Mc Donalds. Zadowoleni wróciliśmy do domu i już z niecierpliwością czekamy na następny Piknik Olimpijski!

 

 


 

PODRĘCZNIKI DLA ZERÓWKI

 

Podręczniki dla zerówki na rok szkolny 2016/2017 zamawia i kupuje nauczyciel.

Koszt podręczników (pakiet „Paczka Puszatka”) - 129 zł

Koszt podręczników do angielskiego „Angielski dla starszaków” – 30 zł

Wpłatę proszę dokonać do 24.06.2016 roku do Pani Weroniki Adamczyk

 


WYPRAWKA DLA ZERÓWKI

 

·         bloki rysunkowe białe – 2 sztuki

·         bloki techniczne białe – 2 sztuki

·         bloki techniczne kolorowe - 2 sztuki

·         papier kolorowy wycinanka duża - 2 sztuki

·         papier kolorowy samoprzylepny duży - 1 sztuka

·         kredki świecowe - 1 opakowanie

·         kredki ołówkowe - 1 opakowanie Bambino

·         farby plakatowe 12 kolorów - 1 opakowanie

·         kubeczek do malowania farbami,

·         plastelina - 1 duże opakowanie

·         teczka biurowa(z gumką) na prace plastyczne

·         klej

·         bibuła - 4 kolory

·         ołówek, gumka, temperówka, nożyczki

·         patyczki do liczenia

·         obuwie na zmianę w podpisanym worku

·         ryza papieru ksero białego i kolorowego

·         Podkładka pod śniadanie + pojemnik na śniadanie

·         2 duże paczki chusteczek do nosa (w kartoniku)

·         Chusteczki nawilżane

Uwaga - wszystkie rzeczy muszą być podpisane!

 


WIECZOREK POŻEGNALNY KLASY VI

 

     Wieczorek pożegnalny klasy szóstej odbył się w piątek, 10 czerwca. Przybyli na niego uczniowie klas IV-VI. Rodzice uczniów klasy szóstej przygotowali przepyszny poczęstunek, nie zabrakło też tortu. Bawiliśmy się bardzo radośnie, dziękujemy gospodarzom za przygotowanie tak pięknej uroczystości.

 


VII GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

     8 czerwca odbyła się już siódma edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Przystąpiło do niego 31 uczniów ze wszystkich szkół terenu gminy Wola Mysłowska. Przygotowani zostali przez nauczycieli języka angielskiego: Panie Izabelę Has, Agnieszkę Talarek, Monikę Oszal oraz Elżbietę Fornal.

     Uczniowie mieli za zadanie zmierzyć się z częścią pisemną i ustną. Wyniki przedstawiają się następująco:

Część ustna:

I miejsce w klasach młodszych- Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jarczewie

I miejsce w klasach starszych- Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jarczewie

Część pisemna:

Klasy młodsze

I miejsce- Tomasz Korgól SP Jarczew

II miejsce- Bartosz Kamola SP Mysłów

III miejsce- Klaudia Chudek SP Lisikierz

Klasy starsze

I miejsce- Aleksandra Czajka SP Lisikierz

II miejsce- Emilia Kamińska- SP Lisikierz

III miejsce- Grzegorz Iwaniec- SP Lisikierz

 

Nagrodzeni uczniowie otrzymali książki- klasyki literatury angielskiej w języku polskim i angielskim ufundowane przez Radę Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Jarczewie.

 

Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy za rok!!!

 


DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

 

     Drugi czerwca był dniem niezwykłej radości w naszej szkole. Rada rodziców przygotowała mnóstwo atrakcji dla wszystkich dzieci, zaprosiliśmy  także dzieci, które od września zaczną chodzić do przedszkola. Mieliśmy ognisko, przesłodki poczęstunek, kulki, dmuchany zamek. Samorząd uczniowski sprzedawał tego dnia babeczki na rzecz Kamila Sokoła z gimnazjum w Mysłowie. Dopisała nam pogoda i radosne nastroje.

     Dziękujemy Radzie rodziców za zorganizowanie tak pięknego dnia i zaangażowanie się w przygotowania!

 

 


 

ZBIÓRKA DLA KAMILA

 

     Nasza szkoła odpowiedziała na apel gimnazjum w Mysłowie i włączyła się do zbiórki pieniędzy na rzecz jednego z uczniów tej szkoły. Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe dla Kamila, który jest uczniem II klasy Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie.

     Kamil od roku jest w śpiączce pooperacyjnej. Przebywa w klinice Budzik w Warszawie. Obecnie jest wybudzany i potrzebuje bardzo kosztownych rehabilitacji. Prosimy, o pomoc aby chłopiec miał szansę samodzielnie funkcjonować i odzyskać zdrowie.

     W naszej szkole przy wejściu stoi słoń, do którego można wrzucać pieniążki, zbiórkę będziemy prowadzić także w dzień dziecka, który odbędzie się 2 czerwca w naszej szkole.

     Wszystkim ludziom, którym nie jest obojętny los innych już teraz dziękujemy!

 

Samorząd Uczniowski

 


 

 


DZIEŃ MAMY I TATY W NASZEJ SZKOLE

 

     W tym roku także rodzice nie zawiedli swoich pociech i licznie przybyli na uroczystość z okazji swojego święta. Nie brakowało pięknych życzeń, tańców i piosenek wykonanych przez maluchów oraz uczniów klas I-III pięknie przygotowanych przez swoje panie. Na koniec, dla rodziców został przygotowany słodki poczęstunek. Dzieci wręczyły także przygotowane przez siebie prezenty.

 

 

 


 

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

 

     25 maja w Siedlcach odbyły się 59 Drużynowe Zawody LA dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów "Szukamy talentów w środowisku wiejskim". Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Maślak Nikola, Patrycja Głodek (obie 600m), Jeżewska Paulina (100m), Maślak Patrycja (300m), Sitkiewicz Miłosz (1000m) i Tratkiewicz Mateusz (300m). Na podium stanęła Patrycja Maślak zdobywając III miejsce w biegu na 300m. Gratulujemy!!!

 


 

 Z KSIĄŻKĄ ZA RĘKĘ

 

     Projekt edukacyjny pod hasłem Z książką za rękę skierowany był do uczniów klas IV-VI. Realizacja zaplanowana była na kwiecień-maj tego roku. Obecnie realizacja projektu jest zakończona.

     Koordynator Barbara Szyszkiewicz.

Zaplanowane działania miały na celu rozbudzić zainteresowania czytelnicze uczniów, zmotywować ich do czytania i korzystania z biblioteki.

Projekt obejmował następujące zadania:

- cykl lekcji o książce;

- lekcje biblioteczne;

- konkursy plastyczne (projekt okładki, plakat promujący czytelnictwo);

- pogadankę z rodzicami o pożytku płynącym z czytania;

- wycieczkę tematyczną do Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Mysłowskie na spotkanie z pisarką p. A. Czerwińską- Rydel;

- prezentację multimedialną o Sienkiewiczu wraz z czytaniem fragmentów jego twórczości z racji Roku Sienkiewiczowskiego;

- konkurs czytelniczy – Mistrz Czytelnictwa.       

   Wszystkie zaplanowane działania zostały zrealizowane. Podsumowaniem projektu było spotkanie klas IV-VI , ekspozycja plakatów i okładek książek  na korytarzu, wspólne obejrzenie prezentacji multimedialnych oraz uhonorowanie dyplomem Mistrza Czytelnictwa, którym została Julia Grzyb.

     W ramach ewaluacji zaplanowane zostało porównanie stanu czytelnictwa

I semestru z II oraz ankieta wśród uczniów.                                                                                                                   

 

 


 

SPOTKANIE AUTORSKIE Z P. ANNĄ CZERWIŃSKĄ-RYDEL

 

     12 maja 2016r. w  Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Wyssogoty  Zakrzewskiego w Woli Mysłowskiej odbyło  się   spotkanie  autorskie z  p. Anną Czerwińską-Rydel, pisarką, muzykiem, pedagogiem, autorką radiowych audycji muzycznych i bajek. W prezentacji twórczości uczestniczyły klasy: V i VI. 

     Pani Anna opowiadała o swoim dorobku, o tym co ją motywuje do pracy, co staje się jej natchnieniem. Najwięcej uwagi poświęca książkom biograficznym.  Potrafi o swoich bohaterach mówić w sposób barwny  i  ciekawy.  Przytaczać wiele nie znanych nam faktów z ich życia.

     Na twarzach dzieci malowało się wielkie skupienie i zasłuchanie.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupić książkę z autografem i dedykacją.

Nasza szkolna biblioteka również jest w posiadaniu 10 pozycji książkowych p. Rydel:

- Kryształowe odkrycie;

- W poszukiwaniu światła;

- Moje prawa ważna sprawa;

- Słońcem na papierze;

- Moc czekolady;

- Fotel czasu;

- Mój brat czarodziej;

- Ciepło- Zimno. Zagadka Fahrenheita;

- Sto tysięcy kartek;

- Piórem czy mieczem.

Po te i inne egzemplarze zapraszamy do biblioteki.

 

 


 

IX GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

 

     11 maja bieżącego roku w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Wyssogoty  Zakrzewskiego w Woli Mysłowskiej odbył się IX Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: Elementy chrześcijaństwa w twórczości Henryka Sienkiewicza.

     Głównym celem tegorocznej edycji konkursu była popularyzacja prozy H. Sienkiewicza  w związku z Rokiem Sienkiewiczowskim.

     W konkursie wzięli udział uczniowie reprezentujący poszczególne szkoły podstawowe z terenu naszej gminy i młodzież gimnazjalna.  Naszą placówkę reprezentowali:  Natalia Wójcik oraz Michał Szyszkiewicz, uczniowie klasy V. Obydwoje recytowali fragmenty Quo vadis  H. Sienkiewicza.

     Komisja biorąc pod uwagę interpretację, kulturę mowy  i   ogólny wyraz artystyczny  przyznała Natalii  Wójcik  II  miejsce. Dyplom  i nagrodę książkową wręczył jej Wójt Gminy Wola Mysłowska p. Władysław  Mika.

     Natalko, serdecznie gratulujemy !!!!!

 

 


 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

     Z troski o przyrodę i naszą okolice wybraliśmy się na sprzątanie świata. Uczniowie wszystkich klas spisali się doskonale, chętnie zbierali śmieci zalegające w rowach i przy poboczach a także na przystankach autobusowych gdzie regularnie podrzucane są śmieci w workach. Zebraliśmy kilkadziesiąt worków śmieci, większość z nich zawierały szkło i butelki plastikowe, opakowania po chipsach a nawet opony i kilkanaście płytek łazienkowych… wróciliśmy zadowoleni ale także rozżaleni, bo niecały rok temu sprzątaliśmy a teraz okolica wyglądała strasznie. Dlatego prosimy mieszkańców okolicznych wiosek, dzieci, rodziców aby dbali o swoją okolicę i nie zaśmiecali jej, zdecydowanie milej jest mieszkać w czystym miejscu…

 

 



 KONSTYTUCJA 3 MAJA

 

     29 kwietnia uczniowie naszej szkoły wystąpili w montażu słowno- muzycznym przygotowanym przez Panią Barbarę Szyszkiewicz. Okazją była rocznica uchwalenia Konstytucji trzeciego maja. Przypomniana została historia naszego kraju i droga do uchwalenia tak ważnego dokumentu jakim była na ten czas konstytucja. Uczniowie zaśpiewali także pieśni patriotyczne. Natomiast trzeciego maja poczet sztandarowy z naszej szkoły, pod opieką Pani Elżbiety Sokół- Broś wziął udział w uroczystościach w Wandowie.

 

 


 GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

     W piątek 29 kwietnia w Mysłowie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej, w którym brały udział drużyny dziewcząt i chłopców z Lisikierza, Mysłowa i Jarczewa. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców wywalczyła w turnieju I miejsce. Dodatkowo Patrycja Głodek zdobyła tytuł "Króla strzelców" wśród dziewcząt. Królem strzelców wśród chłopców został zawodnik ze SP w Lisikierzu.

Gratulujemy!!!

 


 

DZIEŃ ZIEMI

 

     Dzień Ziemi to nazwa akcji prowadzonej corocznie wiosną 22 kwietnia, której celem jest promowanie postaw ekologicznych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę.

     Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole są świetną okazją zarówno do edukacji ekologicznej jak i integracji szkolnej. Akademię rozpoczęli uczniowie klasy II inscenizacją pt. „Ścieżka pod górkę”. Kilka ważnych informacji o tym dniu przekazali uczniowie z klasy V, a Samorząd Szkolny przygotował specjalnie na ten dzień Eko- regulamin. Akademię zakończył ekologiczny pokaz mody, który przygotowali uczniowie z klas I- IV.

 

 

 


 

JESTEM BEZPIECZNY

 

     W czwartek 21.04.2016r. trzech uczniów naszej szkoły tj. Karolina Król, Natalia Wójcik i Miłosz Sitkiewicz reprezentowało szkołę na gminnych eliminacjach Wiedzy Prewencyjnej „Jestem bezpieczny”, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Lisikierzu. Pod okiem policjantów z KPP w Łukowie rozwiązali test i zajęli I miejsce. W nagrodę zwycięzcy otrzymali piłki, notesy i długopisy. Teraz czekają ich zmagania na etapie powiatowym.

                                                                       Gratulujemy i życzymy powodzenia!!

 


 

WESOŁE NUTKI ŁUKÓW 2016

 

         16 kwietnia 2016 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się XXXVII Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Wesołe Nutki”. Na scenie swoje umiejętności pokazało wielu młodych wykonawców. Naszą szkołę  reprezentowały: Natalia Rogowska – uczennica klasy I, która zaśpiewała piosenkę „Wiosenkaˮ oraz Katarzyna Skwarek uczennica klasy III. Kasia zaśpiewała piosenkę pt. „Sportowe marzenia".

 

 


 

WYCIECZKA

 

     Organizujemy wycieczkę  do „Magicznych ogrodów” w miejscowości Trzcianki.

     Wycieczka skierowana jest dla uczniów klas 0-IV.

     Rodzinny park sensoryczny Magiczne Ogrody to wyjątkowe miejsce, gdzie edukacja łączy się z zabawą!

     Jak wiemy, dzieci najlepiej poznają świat wokół siebie poprzez bezpośrednie doświadczanie oraz edukację połączoną z zabawą. Podczas wycieczki w Magicznych Ogrodach czeka na Was wiele wyjątkowych gier i zabaw stworzonych zgodnie z podstawą programową. Dzięki temu program każdej wycieczki jest idealnie dostosowany do wieku i potrzeb rozwojowych dzieci.

     Termin:  14 czerwca 2016.

     Cena wycieczki – 45 zł

Zapisy i wpłaty do wychowawców klas.

Ilość miejsc ograniczona.  Decyduje kolejność  wpłat.


LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO

 NA ROK SZKOLNY 2016/2017

1.     Bany Hubert

2.     Zatyka Szymon

3.     Grzyb Aleksandra

4.     Cybulski Rafał

5.     Zatyka Ksawery

6.     Bogdański Tomasz

7.     Pawlak Kacper

8.     Kołodziejek Łukasz

9.     Głodek Mikołaj

10. Deres Natalia

11. Moreń Bartłomiej

12. Wójcik Oliwier

13. Kamola Paweł

14. Sudowska Gabriela

15. Celej Michalina

16. Bogdańska Gabriela

17. Kulczyniec Agata

18. Dynek Maja

19. Pieniak Szymon - zrezygnował

20. Szychowska Lena

21. Bańcerek Jakub

22. Chojniak Maja - zrezygnowała

23. Frąc Aleksandra - zrezygnowała

24. Niski Marcel

25. Parzyszek Szymon

26. Wyzińska Agata

27. Jaworska Aleksandra

28. Jaworska Amelia

                                                                                     Komisja rekrutacyjna:

                                                                                           1.      Bożena Miszkurka

                                                                                           2.      Weronika Adamczyk

                                                                                           3.      Lidia Klimek

                                                                                           4.      Izabela Has

                                                                                           5.      Teodora Pierścionek

 


 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

 

         Tegoroczni szóstoklasiści byli ostatnim rocznikiem, który zmierzył się z testem 5 kwietnia 2016 roku.

Test  pisany był w nowej formule, wprowadzonej w ubiegłym roku. Zgodnie z nią sprawdzian składał się z dwóch części. Pierwsza rozpoczęła się o godzinie 900 i trwała 80 minut. Dłużej, bo aż 120 minut, pisali uczniowie, którym przysługiwał czas wydłużony. W tej części sprawdzano stopień opanowania wiadomości z języka polskiego i matematyki.

Uczniowie mieli do rozwiązania zadania zamknięte i otwarte.

         O godzinie 1145 szóstoklasiści rozpoczęli drugą część sprawdzianu: test z języka angielskiego. Trwał on 45 minut, a w przypadku dyslektyków 70 minut. Dzieci podeszły do sprawdzianu bardzo emocjonalnie.

Swoje wyniki nasi uczniowie poznają 27 maja bieżącego roku.

 

 


 

WIELKANOC

 

     Wielkanoc to szczególny czas w naszym życiu i zarazem najważniejsze święto w życiu chrześcijan. Święta Wielkanocne upamiętniają śmierć krzyżową i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. 23 marca w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowana przez p. Katarzynę Bernaciak i uczniów klasy V. Oprawę muzyczną przygotowała p. Dorota Kowalczyk wraz z dziećmi z klasy I i II. Występujący przedstawili zwyczaje i wyjaśnili znaczenie symboli wielkanocnych wprowadzając w ten sposób wiosenny, świąteczny nastrój. Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia: zdrowych, radosnych świąt, obfitości na świątecznym stole oraz smacznego jajka.

                                                                   Wesołego Alleluja!

 



 

 

 

 


 

"BO Z DZIEWCZYNAMI NIGDY NIE WIE, OJ NIE WIE SIĘ..."

     To tekst jednej z piosenek wyśpiewanych podczas akademii z okazji Dnia Kobiet. Panowie z klasy V przygotowani przez Panią Izabelę Has pięknie wyrecytowali wiersze i życzenia, natomiast chłopcy z klas: I, II i III wyśpiewali piękne piosenki o kobietach: „Najwięcej witaminy”, „Bo z dziewczynami” oraz Kasia Skwarek zaśpiewała piosenkę Maryli Rodowicz „Damą być”. Tego dnia uśmiech gościł na twarzach wszystkich dziewczynek oraz pań pracujących w naszej szkole, chłopcy stanęli na wysokości zadania i sprawili, że był to naprawdę miły dzień!

 

 


 

Rozpoczyna się rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2016/2017.

Wniosek znajduje sie na stronie  w zakładce Dokumenty do pobrania.

Wypełniony wniosek proszę składać do dyrektora szkoły w terminie

 do 10 kwietnia 2016 roku.

Wyniki naboru zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

Informację można uzyskać w szkole lub telefonicznie: 25 754 25 17 lub 512 084 746.

dyrektor szkoły mgr Bożena Miszkurka

 


PORADNIK DLA RODZICÓW SZEŚCIO I SIEDMIOLATKÓW


 LIMBOS "PEREŁKI Z MUZYCZNEGO OCEANU"

     W piątek 12.02 2016  roku  wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu artystów z zespołu LIMBOS. Muzycy zabrali nas w muzyczną podróż, wykonując utwory polskie , jak i zagraniczne.

    W repertuarze znalazły się następujące utwory :

1.  CISZA - autor muzyki –  Nini Rosso

2.   MELODYJNY MAESTRO  - autor muzyki  - Jan Sebastian Bach

3.   JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE  - autor muzyki – Henryk Wars

4.   MARSZ ARTYSTÓW  - autor muzyki -  Isaac Dunajewski

5.  KALKUTA - utwór z Indii

6.   DZIEWCZYNA O PERŁOWYCH WŁOSACH – ponadczasowy przebój węgierskiej grupy Omega

7.   CZTERY SŁONIE , ZIELONE SŁONIE  - piosenka dla przedszkolaków

8.   CHWILE JAK TE  -  Kamila Bednarka

9 .  DO ZAKOCHANIA JEDEN KROK –muz. sł Antoni Kopf ,Janusz Babik

Koncert  zakończył się wielkim przebojem zespołu ENEJ  ,,KAMIEŃ Z NAPISEM LOVE ”.

 


CHOINKA SZKOLNA

     Choinka szkolna jest jedynym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń dla dzieci i całej społeczności lokalnej. Dlatego, 7 lutego 2016 r. sala sportowa, przystrojona w karnawałową dekorację, na czas zabawy zamieniła się w salę balową. W takiej scenerii o godzinie 1200 zespół muzyczny rozpoczął swoje wielkie show.

     Najbardziej oczekiwanym momentem było przybycie Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Wszystkie dzieci były przeszczęśliwe. Niesamowitego gościa wszyscy zebrani pożegnali wspólnym tańcem.

     Rodzice dostarczyli również swoim pociechom nietypowych  smakołyków tzn. zorganizowali poczęstunki w klasach, przy suto zastawionych stołach.

     Wszystkim uczestnikom dopisywał znakomity humor i kondycja fizyczna, a gorące rytmy porywały do tańca wszystkich zebranych.

     Czas zabawy jednak szybko minął, bo wszystko co dobre, szybko się kończy. Już dziś zapraszamy za rok!

Brawo !!!


 


WYCIECZKA DO SIEDLEC

     W dniu 11 lutego 2016 r. uczniowie z naszej szkoły pojechali do kina i na lodowisko do Siedlec. W kinie obejrzeli film "Alvin i wiewiórki. Wielka wyprawa"- prześmieszną komedię o perypetiach wiewiórek. Następnie wszyscy udali się na lodowisko, gdzie każdy jeździł jak umiał: niektórzy częściej leżeli na lodzie niż przyjmowali postawę pionową, ale z czasem było coraz lepiej. W drodze powrotnej zajechaliśmy do restauracji Mc Donald's na obiad. Nasz wyjazd był bardzo udany. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domu ze świadomością, że wyjazd należy w przyszłości koniecznie powtórzyć.

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Życzę Tobie, Babciu miła,
byś zawsze w życiu szczęśliwa była.
Życzę Ci, Babuniu, życia najdłuższego,
pociechy, szczęścia i zdrowia dobrego!”

     Tylu wspaniałych gości nie gościliśmy w naszej szkole już dawno! Tym razem swoją obecnością zaszczycili nas kochani dziadkowie i babcie! Uczniowie przedszkola, zerówki oraz klas I-III przygotowali części artystyczne, wiersze i piosenki dla swoich dziadków. Nie zabrakło też tańca dziewcząt z klas IV-VI oraz z klas młodszych. Bardzo cieszymy się, że tak wielu dziadków i tak wiele babć przybyło do naszej szkoły aby podziwiać swoje kochane wnuki.

Babciom i dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego i już zapraszamy za rok!


DRUŻYNOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

     W dniu 14 stycznia  2016r. w naszej szkole odbył się Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego, w którym udział brali zawodnicy i zawodniczki z naszej gminy. Turniej został rozegrany w IV kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali:

 

- w kat. dziewcząt kl. IV i młodsze- Maja Bogdańska i Nikola Maślak- II m.

- w kat. dziewcząt kl. V- VI- Patrycja Maślak i Paulina Jeżewska- II m.

- w kat. chłopców kl. IV i młodsi- Dawid Jeżewski i Tomasz Korgól- III m.

- w kat. chłopców kl. V- VI- Arkadiusz Kręt i Kacper Kiliszek- II m.

 

Gratulujemy!!!


ANIELSKIE ŚPIEWANIE W WOLI GUŁOWSKIEJ 2016

         Uczennice naszej szkoły: Natalia Rogowska – kl. I, Julia Bernaciak, Zuzanna Białach, Patrycja Biskowska, Paulina Szczęśniak – ucz. kl. II, Katarzyna Skwarek –  kl. III, Paulina Jeżewska i Natalia Wójcik – kl.V wzięły udział w VII Powiatowym Konkursie Kolęd i Piosenek Świątecznych w Domu Kultury w Woli Gułowskiej, który odbył się w niedzielę 10 stycznia 2016 roku.

         Tego dnia na scenie zaprezentowało się ponad 250 uczestników.

            Jury doceniło występ naszych uczennic przyznając zespołowi klas młodszych III miejsce za wykonanie pięknej pastorałki "Śliczna gwiazdka”. Kasia Skwarek  - ucz. klasy III została wyróżniona za wykonanie pastorałki "Kolędowy czas”.

            Dziewczynkom życzymy dalszych sukcesów.

 


WIGILIA W SZKOLE

     Zanim wszyscy wyruszyliśmy na długo oczekiwaną przerwę świąteczną, spotkaliśmy się na wigilii szkolnej i klasowej. Uczniowie klasy VI pod opieką p. Elżbiety Sokół- Broś przygotowali akademię poświęconą Bożemu Narodzeniu. Młodsi uczniowie zaśpiewali piękne piosenki, które pozwoliły nam poczuć piękną atmosferę świąt. Rozstrzygnięty został także konkurs na najpiękniejszą choinkę, zwycięzcy i wszyscy, którzy brali udział otrzymali piękne nagrody. Wszystkim życzymy pięknych świąt!



GÓRA GROSZA

    

 

     W dniach 23 listopad- 4 grudzień 2015r. po raz kolejny w naszej szkole odbyła się Akcja "Góra Grosza" zorganizowana przez Towarzystwo "Nasz Dom". Celem tej akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. W ciągu tygodnia zebraliśmy prawie 11 kilogramów monet o łącznej wartości 163 zł i 3 gr.

     PP i kl. "O" zebrały- 26,46 zł

     W klasach I- III zebraliśmy-  66,76 zł

     W klasach IV- VI zebraliśmy- 69,81 zł

 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i dorzucili swój grosz na tak ważny cel.

Gratulacje dla klasy IV, która zebrała największą sumę pieniędzy- 34,91zł

 


NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA CERTYFIKAT

CZYM JEST PROGRAM WIARYGODNA SZKOŁA?

     Kategoria Wiarygodna Szkoła powstała w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania wiarygodnego i solidnego wizerunku polskich szkół, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoich uczniom. Synonimem uczestnictwa w Programie jest przyznawany Certyfikat Wiarygodności, który jest dowodem spełnienia powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły.

     Każda szkoła przed przystąpieniem do Programu musi spełnić określone warunki. Najważniejszym kryterium jest zdobycie przez szkołę co najmniej 5 skali staninowej, która jest powszechnie używana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i komisje okręgowe, przeprowadzające zewnętrzne egzaminy w oświacie.

     Szkoły muszą także spełnić określone standardy w obszarach bazy i zapewnianego bezpieczeństwa. W tym celu, w każdej szkole zostaje przeprowadzana dodatkowa weryfikacja właśnie tych obszarów. Szczegóły procesu kwalifikacji i weryfikacji do Programu zawarte są w regulaminie.


MIKOŁAJKI

     7 grudnia wszyscy przyszli do szkoły w bardzo radosnych nastrojach. Od rana na głowach uczniów zauważyć można było czerwone mikołajowe czapki w ramach zapoczątkowanego przez Samorząd Uczniowski dnia czapki świętego Mikołaja. Maluchy wyglądały Mikołaja, który przyniósł im prezenty, uczniowie klasy piątej piekli i zdobili świąteczne pierniki. Na koniec, zrobiliśmy wspólne zdjęcie z Mikołajem i pięknymi prezentami, które dostaliśmy. To był naprawdę miły dziń!


WYCIECZKA

     „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

     Takim hasłem kierowaliśmy się organizując piątkową wycieczkę do Woli Okrzejskiej i Woli Gułowskiej. Wyjazd ten, przygotowany przez panie Barbarę Szyszkiewicz i Izabelę Has miał na celu pokazanie, jak wiele ciekawych miejsc znajduje się w naszej okolicy. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było muzeum Henryka Sienkiewicza. Dyrektor muzeum poprowadził niezwykle ciekawą lekcję o życiu i twórczości naszego pisarza, mogliśmy zobaczyć doskonale zachowane eksponaty, meble, zdjęcia z czasów, gdy mieszkał tam Sienkiewicz. Dowiedzieliśmy się też wiele interesujących informacji o jego rodzinie, licznych miłościach, zobaczyliśmy dzieła- przetłumaczone nawet na język chiński!

     Z muzeum udaliśmy się na kopiec Sienkiewicza, minęliśmy też  kościół, w którym pochowani są krewni naszego noblisty. Po wejściu na kopiec pojechaliśmy do Woli Gułowskiej do Domu Kultury, w którym znajduje się Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków, które poświęcone jest ostatniej bitwie kampanii wrześniowej, kiedy to Samodzielna Grupa Operacyjna „Polesie”, dowodzona przez gen. Franciszka Kleeberga stoczyła bój z niemieckimi oddziałami XVI Korpusu Zmotoryzowanego pod Kockiem. Byliśmy pod wielkim wrażeniem wizyty w muzeum, efektów multimedialnych i ogromnej wiedzy przewodnika, pana Wojciecha. Oprowadził on nas także po izbie regionalnej, zobaczyliśmy szkółkę rzeźbiarską. Zjedliśmy też  pyszny obiad oraz wzięliśmy udział w warsztatach lepienia pierników. Sprawiło nam to mnóstwo radości, gdyż mogliśmy się wykazać naszymi talentami kulinarnymi.

     Dziękujemy osobom pracującym w Muzeum Sienkiewicza oraz w Domu Kultury w Woli Gułowskiej za sprawienie, że był to niezwykły dzień, z którego wynieśliśmy tak dużo wiedzy.

     Wszystkich zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Sienkiewicza oraz Muzeum Kleeberczyków, są to niezwykłe miejsca, bardzo ciekawe i obowiązkowe do zobaczenia, dla młodszych i starszych!

     www.kleeberczycy.pl


BAL ANDRZEJKOWY

     Już drugi raz Samorząd Uczniowski pod opieką pani Izabeli Has i Sylwii Chojniak zorganizował bal andrzejkowy, w tym roku pod hasłem „W stumilowym lesie u Kubusia Puchatka”. 24 listopada spotkaliśmy się w naszej szkole, na pięknie przystrojonym holu. Zabawę zaczęliśmy od prezentacji naszych strojów, przyznać trzeba, że inwencja twórcza uczniów była ogromna! Nie zabrakło postaci z bajki, księżniczek oraz innych ciekawych przebrań. Następnie wysłuchaliśmy fragmentu audiobooka „Kubusia Puchatka”, który później był nam przydatny przy konkursie wiedzy o książce i jej bohaterach. Uczniowie wzięli także udział w zabawach sportowych, mieli możliwość powróżenia sobie. Był to bardzo radosny wieczór, wybraliśmy także króla i królową balu- zostali nimi Dawid Mućka i Kasia Skwarek.


LISTOPADOWY WYJAZD NA BASEN

     Zjeżdżalnia, jacuzzi i basen - to atrakcje z których mieli okazję skorzystać uczestnicy czwartkowego wyjazdu na krytą pływalnię "Garwolanka" w Garwolinie. Pod opieką pań: Danuty Władzińskiej, Doroty Kowalczyk oraz Katarzyny Bernaciak uczniowie naszej szkoły mogli nie tylko miło spędzić czas, ale również pouczyć się pływania pod czujnym okiem instruktora. Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń. Zanim dzieci dotarły do domu, już w drodze powrotnej, w autobusie planowały następny wyjazd.

     Zapraszamy do zapisywania się na comiesięczne wyjazdy na basen. Warunkiem jest zgłoszenie się ok. 35 osób. Zapisy u p. K. Bernaciak lub p. i. Has. Serdecznie zapraszamy!!!


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     24 listopada dzieci z klasy 0 obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Nietypowo, w plecakach, do szkoły zamiast zeszytów, przyniosły swoje ulubione maskotki. Każdy miał szansę zaprezentować swojego pluszaka, opowiedzieć kilka słów o swoim przyjacielu, a także się nim pobawić. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach i zabawach. Nauczyły się wierszyka o misiach, wspólnie śpiewały piosenki. Miłym akcentem była wizyta uczniów z klasy drugiej, którzy zaprezentowali występ pt. "Ucieczka Smoków’’. „Zerowiaki” słuchały także bajki, czytanej przez młodzież z gimnazjum w Mysłowie, a na koniec, degustowały przysmak misiów- przepyszne ciasteczka z miodem. To był bardzo ciekawy dzień.

 



WYCIECZKA

Dnia 27.11.2015r. odbędzie się wycieczka do Woli Okrzejskiej i Woli Gułowskiej.

Program wycieczki:

1. zwiedzanie muzeum Henryka Sienkiewicza

2. kopiec Sienkiewicza

3. wizyta na cmentarzu

4. zwiedzanie multimedialnego muzeum Kleeberczyków

5. obiad

6. warsztaty zdobienia pierników.

 

cena- 33zł (obiad wliczony w cenę)

zapisy do Pani Szyszkiewicz lub Pani Has

 

Wycieczka jest obowiązkową dla uczniów klas IV-VI, zapraszamy uczniów  z klas młodszych.


ŚWIĘTO 11 LISTOPADA

     97. rocznica odzyskania niepodległości przez nasz skraj zgromadziła uczniów naszej szkoły na akademii przygotowanej przez panią Izabelę Has i zaprezentowaną przez uczniów klasy V, IV, III. Przypomnieli oni burzliwą historię naszego kraju, ciężką drogę do odzyskania wolności i postaci, które do jej odzyskania się przyczyniły. Natomiast 11 listopada poczet sztandarowy z naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Sokół- Broś wziął udział w uroczystościach w kościele w Wilczyskach.


CYRK HECA

     W naszej szkole nigdy nie brakuje ciekawych gości i wydarzeń. Tym razem zaprosiliśmy cyrk Heca. Mogliśmy zobaczyć niezwykłe występy niesamowicie utalentowanych artystów. Pokazali niezwykłe i magiczne sztuczki, ale także zaprosili uczniów do różnego rodzaju zabaw. Musimy przyznać, że było bardzo śmiesznie, a naszym uczniom nie zabrakło odwagi by zgłaszać się do wszystkich zabaw. Zapraszamy do galerii, zobaczcie, jak dobrze się bawiliśmy!!!


ŚNIADANIE DAJE MOC

    

     Śniadanie, to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Daje wiele energii do nauki i zabawy, dlatego nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiego Programu Śniadanie Daje Moc. 6 listopada zorganizowaliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Ideą programu było zwiększenie świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie  dzieci.

     Z tej okazji uczniowie klas 0 wraz z nauczycielem i rodzicami przygotowywali w klasie różne zdrowe i pożywne smakołyki. W ten sposób dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, wartości odżywcze warzyw i owoców oraz prawidłowe nawyki żywieniowe. Dzieci podczas tych zajęć uświadomiły sobie jak ważne jest codzienne spożywanie zdrowego śniadania. Wiedzą już, że posiłek ten, jest najważniejszy w ciągu dnia i dzięki niemu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To był bardzo ciekawy i pouczający dzień.

 


ZAWODY W TENISA STOŁOWEGO

     W czwartek 5 listopada w naszej szkole odbył się Gminny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany przez p. Katarzynę Bernaciak. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów w 4 kategoriach wiekowych. Czterech z nich zajęło miejsca medalowe. Byli to: Patrycja Głodek - I miejsce w kat. dziewcząt klas V- VI, Dawid Jeżewski- II miejsce w kat. chłopców kl. IV i mł., Kamil Borek- II miejsce w kat. chłopców klas V- VI oraz Nikola Maślak- III miejsce w kat. dziewcząt klas IV i mł. Gratulujemy!!!


ŻYWA LEKCJA HISTORII

     We wtorek, 20 października uczestniczyliśmy w żywej lekcji historii. Tematem tej lekcji była Polska pierwszych Piastów. Uczniowie zobaczyli jak wyglądały ubiory w tamtych czasach, jak się walczyło, mieli nawet możliwość potrzymać miecze z tamtych czasów i wzięli udział w bitwie na miecze. Jeden z uczniów nawet trafił w dyby, choć nie narzekał, że jest mu tam źle. Prowadzący lekcję wyróżnili uczniów klasy V za wiedzę i aktywność podczas spotkania.


BASEN

     Zmęczenie po całym tygodniu swoją drogą, ale na basenie doskonale mogliśmy zregenerować swoje siły! W piątek 16 października, pod opieką pań: Katarzyny Bernaciak, Barbary Szyszkiewicz i Izabeli Has pojechaliśmy na basen do Garwolina. Czas ten wykorzystaliśmy bardzo owocnie, gdyż większość z uczniów zdecydowała się na naukę pływania. Były to bardzo ciekawe zajęcia, podczas których instruktor pokazał jak bezpiecznie zachowywać się w wodzie. Do domów wróciliśmy dosyć późno, ale za to bardzo zadowoleni J

     Zapraszamy do zapisywania się na comiesięczne wyjazdy na basen. Warunkiem jest zgłoszenie się ok. 35 osób. Prosimy o wpłaty aby jak najszybciej ustalić termin wyjazdu w listopadzie.

 

 


ŚWIĘTO SZKOŁY

     Tradycją już jest, że dzień 15 października w naszej szkole obchodzony jest jako święto szkoły. W tym roku, obchodzony był już 15 raz. Mieliśmy wiele powodów do świętowania. Dyrektor naszej szkoły, pani Bożena Miszkurka obchodziła jubileusz trzydziestolecia pracy na stanowisku dyrektora. Z tej też okazji rada rodziców złożyła piękne życzenia oraz podarowała tort. Przybyli także zaproszeni  goście: wójt gminy pan Władysław Mika oraz sołtys wsi Jarczew pani Grażyna Łysoń.

     Pierwsza akademia jaką obejrzeliśmy tego dnia dotyczyła patrona naszej szkoły- Tadeusza Kościuszki. Przygotowała ją pani Barbara Szyszkiewicz wraz z uczniami klasy IV. Przestawili  oni życiorys naszego patrioty oraz jego dokonania i starania o wolność naszego kraju. Następnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaprezentowali  się uczniowie z samorządu, klasy V, IV, III, II i I przygotowani przez panią Izabelę Has. Życzeniom i piosenkom nie było końca. Wszystkie panie usłyszały miłe wiersze i zapewnienia o tym, że uczniowie doceniają ich ciężką pracę. Na koniec, uczniowie rozdali paniom kwiaty od samorządu oraz długopisy z napisem „super nauczycielka”.

     Po przerwie zaprezentowali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Pasowani zostali zerówkowicze i przedszkolaki przygotowane pod czujnym okiem swoich pań: Sylwii Chojniak, Lidii Klimek i Weroniki Adamczyk. Ich występy przyniosły bardzo dużo radości i uśmiechu J wszyscy chętnie poddali się pasowaniu. Na koniec ślubowanie złożyli uczniowie klasy I. Udowodnili, że zasługują na to, by dołączyć do grona uczniów naszej szkoły i że systematycznie pogłębiają swoją wiedzę. Otrzymali prezenty od rodziców, dyplomy oraz słodkie upominki od samorządu uczniowskiego.

     Był to niezwykle miły i radosny dzień. Dziękujemy wszystkim, że byli tego dnia z nami i wspólnie świętowali w gronie społeczności szkolnej.

 


DZIEŃ PAPIESKI

     W tym roku, już po raz 15. w Polsce obchodzony jest Dzień Papieski upamiętniający rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża 15 października 1978 roku. Z tej okazji, Pani Agata Piętka, wraz z uczniami klasy piątej przygotowała montaż słowno- muzyczny przypominający sylwetkę papieża polaka. W tym roku Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem „Jan Paweł II- Papież Rodziny”.


WYSTAWA BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO

     W dniu 2 października 2015r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli w Lublinie największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków LEGO. Wycieczkę zorganizowała p. Katarzyna Bernaciak. Wśród budowli jest m.in. 11-metrowy Titanic, do budowy którego użyto pół miliona klocków – ma 11 metrów długości i blisko 3 metry wysokości. Są postacie i miejsca znane z bajek czy filmów, sceny historyczne, najsłynniejsze budowle architektoniczne – te zabytkowe i te współczesne, Pałac Kultury i Nauki, makieta człowieka na Księżycu, eksponaty interaktywne- roboty, interaktywna mapa Europy wskazująca m.in. granice państw oraz ich flagi i wiele innych budowli.  Najmłodsi oprócz zwiedzania wystawy mogli wejść do Fun Parku- strefy zabaw klockami LEGO. Na koniec nie zabrakło obiadu w McDonalds! Wszyscy zadowoleni wrócili do domu.


DZIEŃ CHŁOPAKA

     W tym roku Samorząd Uczniowski postanowił w kalendarz imprez na dobre wpisać Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczennice klasy V, IV oraz II, przygotowane przez panie Izabelę Has oraz Sylwię Chojniak wzięły udział w uroczystym apelu. Nie zabrakło zabawnych wierszy o kolegach ale także popłynęło mnóstwo ciepłych i serdecznych życzeń, także dla panów pracujących w naszej szkole: pana Przemka Mańko oraz Andrzeja Sprychy.


WYCIECZKA

     Istnieje możliwość zorganizowania comiesięcznych wyjazdów na basen z nauką pływania. Cena wyjazdu 25zł.

Zapisy u Pani I. Has i K. Bernaciak

 

 


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     25 września odbyły się coroczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do wyborów zgłosiły się cztery uczennice z klasy V i to one, w wyniku wyborów zostały wybrane przez uczniów do reprezentowania ich w tym roku szkolnym. Przyznać musimy, że obietnice wyborcze złożone przez dziewczynki sprawiły, że wybór był niezwykle trudny…

     Wyniki przedstawiają się następująco:

Głodek Patrycja- przewodnicząca

Patrycja Maślak- zastępca przewodniczącej

Paulina Jeżewska- sekcja imprezowo- dekoracyjna

Wójcik Natalia- sekcja imprezowo- dekoracyjna 

     Opiekunem Samorządu jest nadal Pani Izabela Has, od tego roku szkolnego w pracach pomagać jej będzie Pani Sylwia Chojniak.

Wybranym gratulujemy i czekamy na spełnienie obietnic!!!!


DOŻYWIANIE

     Od 15 września rozpoczęło się w naszej szkole dożywianie dzieci. Catering prowadzi pani Barbara Kudaszewicz z Garwolina.

Cena posiłku dla dzieci z punktu przedszkolnego- 5,90 zł.  Kwota ta, obejmuje II śniadanie i obiad.

Stawka żywieniowa za posiłek dzienny dzieci starszych wynosi 4,40 zł.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z opiekunem dożywiania panią Barbarą Szyszkiewicz.

Wszystkim dożywianym życzymy SMACZNEGO!

     Uwaga: na obiady mogą uczęszczać tylko ci uczniowie, którzy z góry opłacili obiady. Tak więc na koniec miesiąca płacimy za obiady na następny miesiąc, w przeciwnym razie obiad nie zostanie wydany.


DO SZKOŁY WRACAĆ CZAS

     1 września, pierwszy dźwięk dzwonka, dźwięk budzika po długiej przerwie i wracamy do szkoły! O godzinie 9.00 spotkaliśmy się na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2015/16. W naszej szkole gościliśmy proboszcza parafii Wilczyska księdza Romualda Pawluczuka oraz gminnego inspektora oświaty- panią Elżbietę Czajka. Nie zabrakło także wielu rodziców, którzy ze swoimi pociechami przyszli powitać nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły- pani Bożena Miszkurka przedstawiła cele polityki oświatowej na ten rok szkolny oraz przedstawiła nauczycieli uczących w naszej szkole, natomiast pani Izabela Has złożyła uroczyste ślubowanie nauczyciela mianowanego. 

     Wszystkim życzymy dobrego i owocnego roku szkolnego, samych sukcesów i wytrwałości!


WYPRAWKA SZKOLNA 2015/2016

Dofinansowanie będzie przysługiwać:

  • Uczniom, którzy w  roku szkolnym 2015/2016 będą uczyć się w klasie III szkoły podstawowej, w klasie III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia oraz w klasie IV technikum.
  • Uczniom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty:
  1. słabowidzącym,
  2. niesłyszącym,
  3. słabosłyszącym,
  4. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
  5. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
  6. z niepełnosprawnością ruchową  w tym z afazją,
  7. z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
  8. z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej
    - posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty

Z programu korzystać będą mogli tylko uczniowie, u których w rodzinie dochód na osobę wynosić będzie nie więcej niż 574 zł.

Źródło:

Wzór wniosku do pobrania:      Wniosek