ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
I wreszcie nadszedł ten tak długo oczekiwany moment… wakacje! Ale zanim cieszyliśmy się tą wolnością, spotkaliśmy się w szkole ostatni raz. Był to bardzo uroczysty i wyjątkowy dzień dla nas wszystkich. Pani Dyrektor rozpoczęła od wręczenia świadectw z wyróżnieniem dla klas IV-VI oraz nagród dla uczniów klas młodszych. Wręczone zostały dyplomy za czytelnictwo, frekwencję, sukcesy sportowe oraz najładniejsze zeszyty. Następnym punktem było wręczenie nagrody im. Zofii Jarzęckiej, przyznanej już trzeci raz. Otrzymała ją Natalia Wójcik z klasy VI. Wręczono także stypendia Wójta Wola Mysłowska. Otrzymali je: Katarzyna Skwarek, Michał Szyszkiewicz i Natalia Wójcik. Rodzice Michała i Natalii otrzymali listy gratulacyjne, które wręczane są dla uczniów, którzy przez trzy kolejne lata otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.
Tego dnia także uroczyście pożegnaliśmy i podziękowaliśmy za pracę Pani Teodorze Pierścionek, która odchodzi na emeryturę. Pani Toni życzymy wiele radości i mnóstwo odpoczynku!
Na sam koniec uczniowie klasy VI przygotowani przez Panią Barbarę Szyszkiewicz wystąpili w części artystycznej.
Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy udanych i spokojnych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!!!
PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2017/2018
Przypominamy, że uczniowie klas I-VII otrzymują wszystkie podręczniki i ćwiczenia w ramach dotacji.
Uczniom klas II-III podręczniki do informatyki zamówią nauczyciele (rodzice zapłacą za nie we wrześniu). Także podręczniki do religii rodzice kupują sami.
Podręczniki do Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego zamawia nauczyciel.
Punkt Przedszkolny:
„Kolorowy start”- Wiesława Żaba- Żabińska
Dzieci 3,4 letnie- 79zł
Dzieci 5 letnie- 124zł.
Oddział Przedszkolny:
„Kolorowy start z plusem” Sześciolatek. Roczne przygotowanie przedszkolne. Wiesława Żaba- Żabińska- 129zł.
ŻYJ BEZ NAŁOGÓW I PRZEMOCY
19 czerwca, nasi uczniowie już kolejny raz zostali zaproszeni do Zespołu Oświatowego w Mysłowie na wydarzenie pod tytułem „Stop nałogom i złym zachowaniom”, które na celu ma propagowanie wiedzy na temat zagrożeń płynących z używania narkotyków i palenia. Uczniowie klasy VI z wychowawczynią Panią Izabelą Has spędzili ten dzień bardzo intensywnie: pierwszym zadaniem było przygotowanie plakatu o nałogach, które potem zostały zaprezentowane i ocenione. Następnym punktem było przygotowanie scenek na wylosowany temat. Wszyscy także wysłuchali szkolenia na temat pierwszej pomocy w wypadkach zagrożenia życia, nasi uczniowie asystowali panu doktorowi w różnych sytuacjach. Ostatnim punktem było obejrzenie przedstawienia pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Każdy z uczniów otrzymał nagrodę książkową a szkoła wzbogaciła się o nowe, bardzo atrakcyjne pozycje do biblioteki dla dzieci i młodzieży.
VIII GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Kolejna edycja konkursu zgromadziła w tym roku 36 uczniów w dwóch kategoriach: klas II-III oraz klas IV-VI. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą. W tym roku uczniowie podnieśli poprzeczkę w części ustnej konkursu, nauczyciele oceniający pochwalili uczniów za bardzo wysoki poziom przedstawionych dialogów.
W tym roku uczniów przygotowały Panie:
Agnieszka Talarek- SP Lisikierz
Ewelina Witkowska- SP Wandów
Ewa Głowniak – SP Mysłów
Izabela Has- SP Jarczew
Wyniki przedstawiają się następująco:
Część ustna:
Klasy młodsze: SP
Klasy starsze: SP
Część pisemna:
Klasy starsze: I miejsce- Natalia Wójcik- SP JARCZEW
II miejsce- K
III miejsce-
Klasy młodsze: I miejsce- Aleksandra Koziej- SP JARCZEW
II miejsce – Patryk Kaszuba- SP JARCZEW
III miejsce- Wojciech Kamola- SP MYSŁÓW
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy a nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i obecność!
GMINNY DZIEŃ DZIECKA
1 czerwca, w czwartek, odbył się na Eko Farmie Gminny Dzień Dziecka. Na uczestników czekało wiele atrakcji.
Imprezę rozpoczęły występy artystyczne uczniów i przedszkolaków ze wszystkich szkół z terenu gminy. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne.
Po występach naszych pociech, uroczystość ubarwiła grupa taneczna Kwieciste gwiazdy, która zaprezentowała różnorodne układy taneczne.
Kolejnym punktem imprezy były zawody sportowe: wyścigi w workach, przeciąganie liny, wyścigi na piłkach i sztafety 4 x 400 metrów. Nasi szkolni sportowcy spisali się na medal, zajęli pierwsze miejsca w wyścigach sztafet klas III-VI pokonując innych uczestników. Wszystkie dzieci biorące udział w tym niezwykłym dniu, otrzymały poczęstunek. Wielką popularnością cieszył się plac zabaw, z którego najmłodsi mogli korzystać bez ograniczeń.
DZIEŃ MATKI I OJCA
26 maja w naszej szkole gościliśmy bardzo wyjątkowe osoby- mamusie i tatusiów naszych uczniów. W części artystycznej wystąpili uczniowie klas IV-VI. Recytowali oni piękne wiersze, śpiewali piosenki poświęcone swoim mamom. Nie zabrakło także radosnego akcentu jakim były występy kabaretowe uczniów klasy IV. Przedstawili oni naszych rodziców na wesoło, w scenkach z życia codziennego. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom laurki oraz odbył się poczęstunek. Rodzicom życzymy wszystkiego najlepszego!
"SZUKAMY TALENTÓW W ŚRODOWISKU WIEJSKIM"
„Szukamy talentów w środowisku wiejskim” to nazwa zawodów lekkoatletycznych zorganizowanych przez Regionalne Zrzeszenie LZS w Siedlcach, które odbyły się 25 maja w Siedlcach. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Uczniowie ze szkół podstawowych brali udział w biegu na 60m, 100m, 300m 600m- dziewczęta i 1000m chłopcy oraz w skoku wzwyż i w dal. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z klas III- VI: Julia Bernaciak- 60m, Dawid Maślak- 300m, Tomasz Korgól- 60m, Dawid Jeżewski- 1000m, Kacper Sowa- 60m, Patrycja Maślak- 300m, Patrycja Głodek- 600m, Nikola Maślak- 600m i Miłosz Sitkiewicz- 1000m. Na podium stanęli:
Patrycja Głodek- I miejsce,
Nikola Maślak- III miejsce,
Patrycja Maślak- II miejsce,
Miłosz Sitkiewicz- II miejsce.
Wyróżnieni dostali pamiątkowe medale. Gratulujemy!!!
KONKURS CZYTELNICZY
9 maja w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy wiedzy o literaturze anglojęzycznej dla klas IV-VI. Wybrane zostały fragmenty utworów Roalda Dahla, C. S Lewisa oraz J.R.R. Tolkiena. Na początek uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą najważniejszych pisarzy i poetów anglojęzycznych, a następnie przystąpili do konkursu. Każdą klasę reprezentowało po trzech uczniów. Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do tego konkursu. Ostatecznie wyniki przedstawiły się następująco:
I miejsce- klasa VI
II miejsce- klasa IV
III miejsce- klasa V
KONSTYTUCJA 3 MAJA
Dnia 28 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Część artystyczną przedstawili uczniowie z klasy IV przygotowani przez Panią Elżbietę Sokół- Broś. Przypomnieli oni trudne losy naszej ojczyzny w walce o wolność oraz zaśpiewali pieśni patriotyczne. Natomiast 3 maja uczniowie z klasy szóstej reprezentujący poczet sztandarowy wraz z Paniami Barbarą Szyszkiewicz i Izabelą Has wzięli udział w uroczystej mszy świętej w Wilczyskach.
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO
26 kwietnia w Łukowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Gospodarzem tegorocznego konkursu było Gimnazjum Nr 3. Do turnieju zgłosiło się 20 szkół z powiatu łukowskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Głodek, Patrycja Maślak, Dawid Ciołek i Miłosz Sitkiewicz. Konkurs składał się z trzech części: testu pisemnego, rowerowego testu sprawnościowego i konkurencji praktycznej –udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pierwszym etapem był test pisemny, który składał się z 25 pytań dotyczących ogólnych zasad ruchu drogowego obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym. Test – skrzyżowania składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Na rozwiązanie obu testów uczniowie mieli 45 minut. Tor sprawnościowy to jazda rowerem na torze przeszkód, który składał się z siedmiu przeszkód wybranych z załączonego wykazu. Konkurencja polegała na przejechaniu toru sprawnościowego w taki sposób, aby popełnić jak najmniej błędów. Ostatni etap to udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurencja ta polegała na wykonaniu przez całą drużynę, w czasie 5 minut zadania praktycznego w postaci udzielenia pomocy osobie poszkodowanej. Po podliczeniu punktów tytuł zwycięzców w kategorii szkół podstawowych otrzymała reprezentacja ze szkoły w Krynce, drugie miejsce zajęli uczniowie ze SP w Krzówce a trzecie- z Krzywdy. Nasi uczniowie zajęli 10 miejsce. Gratulujemy!!
DZIEŃ ZIEMI
Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.
W Polsce akcja najczęściej skupia się przede wszystkim na problemie śmiecenia i ponownym odzysku cennych surowców.
Z tej okazji 24 kwietnia w naszej szkole uczniowie klas V i VI wzięli udział w przedstawieniu ekologicznym „Jak rozweselić Ziemię?”. Młodsi uczniowie dowiedzieli się jak segregować śmieci oraz co na co dzień uszczęśliwia planetę Ziemię. Całości dopełniły utwory muzyczne w wykonaniu uczennic klas IV i VI.
NASZ BOHATER - TADEUSZ KOŚCIUSZKO
„Nasz bohater- Tadeusz Kościuszko”- to temat konkursu plastycznego ogłoszonego w lutym bieżącego roku przez naszą szkołę. Organizacją konkursu zajęły się panie: Agata Piętka i Katarzyna Bernaciak. Na konkurs wpłynęło 24 prace, które wykonali uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy: z Wandowa, z Mysłowa, z Lisikierza, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baczkowie i naszej placówki.
6 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród, na które przybyli zaproszeni laureaci wraz z opiekunami.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Rafał Zawadzki Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. H. Sienkiewica w Baczkowie, opiekun: p. Beata Zboina,
I miejsce Monika Kapusta Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im.H. Sienkiewicza w Baczkowie, opiekun: p. Beata Zboina,
II miejsce - Tobiasz Ździebłowski Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wandowie, opiekun: p. Teresa Sprycha,
II miejsce - Katarzyna Skwarek Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jarczewie, opiekun: p. Agata Piętka,
III miejsce -Damian Piszcz Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. H. Sienkiewicza w Baczkowie, opiekun: p. Beata Zboina,
III miejsce - Piotr Kruk Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy im. H. Sienkiewicza w Baczkowie, opiekun: p. Beata Zboina,
III miejsce - Maciej Kobojek- Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Lisikierzu, opiekun: p. Renata Bąk.
Wyróżnienia:
Bartek Kamola-Szkoła Podstawowa im .Ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie, opiekun: p. Teresa Broś.
Paweł Kruk – Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im.H. Sienkiewicza w Baczkowie, opiekun: p. Beata Zboina.
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe oraz słodki upominek. Wszyscy biorący udział w konkursie również zostali nagrodzeni. Opiekunowie otrzymali dyplomy z podziękowaniami. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.
TOWARZYSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ
Szkoła Podstawowa w Wandowie po raz pierwszy gościła szczypiornistów. W środę 29 marca 2017 roku odbył się towarzyski turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców. Brały w nim udział drużyny ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Turniej, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, rozegrano systemem „każdy z każdym”. Każdy mecz trwał 2x5min. Turniej obfitował w wiele emocjonujących akcji, widowiskowe rzuty oraz zaciętą rywalizację. Nie było wygranych i przegranych. Na uczestników czekały słodycze i napoje. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Patrycja Głodek, Patrycja Maślak, Natalia Orzełowska, Nikola Maślak, Dominika Podołowska i Katarzyna Skwarek. Drużyna chłopców to: Dawid Ciołek, Bartłomiej Pawlak, Michał Szyszkiewicz, Patryk Owczarczyk, Miłosz Sitkiewicz i Kacper Sowa. Wszyscy świetnie się bawili i zgodnie zadeklarowali, że z przyjemnością wrócą za rok, aby rozegrać kolejne zawody!
FESTIWAL PIOSENKI BAJKOWEJ
W pierwszy dzień wiosny nasi uczniowie z klasy VI i IV pod opieką Pani Izabeli Has wyjechali do Zespołu Oświatowego w Mysłowie na Festiwal Piosenki Bajowej. Zaprezentowali "Piosenkę o czystości" z bajki "Masza i Niedźwiedź". Piosenkę wykonali w języku rosyjskim. Tego dnia uczniowie gimnazjum przygotowali także liczne wydarzenia związane ze świętem patrona Irlandii- świętym Patykiem, dzięki temu nasi uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o tym kraju, wzięli także udział w licznych zabawach oraz w loterii. Główną nagrodę zdobyła Natalia Orzełowska z klasy VI. Gratulujemy!
I GMINNY TURNIEJ SZACHOWO - WARCABOWY
W dniu 17.03.2017r. w Szkole Podstawowej w Wandowie odbył się I Gminny Turniej Szachowo-Warcabowy. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Wola Mysłowska. Turniej został rozegrany w następujących kategoriach: szachy- szkoły podstawowe oraz warcaby- kat. klas I- III, warcaby kat. klas IV- VI, warcaby- gimnazjum oraz kat. Open. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów grających w warcaby i jedna uczennica grająca w szachy. Wśród uczniów klas I- III najbliżej podium był Dawid Mućka, który ostatecznie zajął V miejsce. III miejsce w kat. szachy zajęła Patrycja Lewandowska, a wśród uczniów klas IV- VI zwyciężył reprezentant naszej szkoły Michał Szyszkiewicz. Zdobywcy miejsc na podium odebrali dyplomy, dodatkowo zwycięzcy otrzymali słodki upominek. Gratulujemy!!
DZIEŃ KOBIET
„Kobieta zmienną jest..”
Pod takim hasłem chłopcy w naszej szkole zaprezentowali montaż słowno- muzyczny z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez Panią Izabelę Has i Katarzynę Bernaciak. Wybrzmiały piękne wiersze jak i piosenki na cześć naszych pań. Nie da się ukryć, że show skradł Pan Andrzej Sprycha, który wraz z chłopcami wykonał piosenkę „Baby, ach te baby” oraz samodzielnie piosenkę „Polskie Dziewczyny”. Panowie przygotowali piękne kartki z życzeniami oraz podarowali w dowód wdzięczności róże.
KONKURS CZYTELNICZY
2 marca odbył się konkurs czytelniczy dla klas I-III „Brzechwa dzieciom”. Konkurs przygotowały Panie Ela Sokół- Broś i Katarzyna Bernaciak. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę i odpowiadali na pytania dotyczące znajomości wybranych utworów Brzechwy. Konkurs poprzedzony był prezentacją multimedialną, mającą na celu ukazanie życia i twórczość znanego autora bajek dziecięcych.
Wyniki:
I miejsce- klasa III
II miejsce- klasa I i II
LIMBOS
3 marca w naszej szkole znów zagościł zespół „Limbos”. Zespół zaprezentował utwory z repertuaru klasycznego ale także dużo nowoczesnych utworów, które wykonali razem z uczniami. Zabrzmiały utwory ze znanych nam filmów jak również takie piosenki jak „Pieski małe dwa” lub utwory zespołu The Beatles.
KINO
20 lutego kolejny raz zagościło u nas objazdowe kino. Teraz obejrzeliśmy bardzo wdzięczny film pt. „Bociany”. Jak wiemy, kiedyś bociany przynosiły dzieci, tak się przynajmniej wierzyło.. a teraz.. przynoszą także paczki.. Jednak jedno niespodziewane zdarzenie zmienia zupełnie bieg całej historii.. kto nie widział, polecamy!!!
PODSUMOWANIE WOJEWÓDZKICH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH
11.10.2016r w Adamowie odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Nikola Maślak, Patrycja Głodek, Miłosz Sitkiewicz i Dawid Jeżewski. W klasyfikacji końcowej szkół nasze dziewczęta zajęły wysokie VI miejsce (na 48 szkół biorących udział w zawodach) a chłopcy- XIV miejsce (na 46 szkół). Wyniki poszczególnych szkół http://lwszs.lublin.pl/wp-content/uploads/2016/10/Woj.-ind.-biegi-prze%C5%82ajowe-punktacja-dru%C5%BCynowa-IGRZYSKA-2016-2017.pdf
Gratulujemy!!!
STYPENDIUM
15 lutego w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie stypendium Wójta Gminy Wola Mysłowska. W tym semestrze w naszej szkole otrzymała je Katarzyna Skwarek z klasy IV. Gratulujemy i życzymy, by na koniec roku szkolnego było ich jeszcze więcej!
WALENTYNKOWY BAL W SMERFOWYM LESIE
Połączyliśmy w niezwykły sposób dwie imprezy: Walentynki oraz bal karnawałowy. Jak co roku naszemu balowi przyświeca jakiś temat. W tym roku za gospodarzy balu wybraliśmy Smerfy. Wielu uczniów postarało się o smerfne kostiumy a inni zawitali jako postaci z innych bajek i baśni. Bal przygotowały Panie Weronika Adamczyk, Lidia Klimek, Kasia Pawelec i Iza Has oraz uczniowie z Samorządu. Najmłodsi uczniowie bawili się w rytm smerfnych hitów, brali udział w licznych zabawach i konkursach dotyczących Smerfów. Dla wszystkich uczniów został także przygotowany słodki poczęstunek. Po zabawach nadszedł bardziej nostalgiczny czas na wieczór poezji miłosnej przygotowany przez Panią Elżbietę Sokół- Broś i Izę Has oraz uczniów klas III-VI. Pięknym wierszom o miłości towarzyszyła muzyka. Usłyszeliśmy wiersze Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej, Adama Asnyka, Edwarda Stachury czy Adama Mickiewicza. Uczniowie mieli możliwość wysłania kartek od Świętego Walentego do wybranych osób, które zostały wręczone tego wieczora. Ostatnim punktem wieczoru była dyskoteka dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
WYCIECZKA DO SIEDLEC
13.02. 2017 roku wybraliśmy się na wycieczkę wraz z Paniami: Teodorą Pierścionek, Kasią Bernaciak i Izabelą Has. Dzień rozpoczęliśmy od wizyty w kinie na filmie „Sing”- niezwykłej muzycznej opowieści o zwierzątkach spełniających swoje muzyczne pasje. Następnie pojechaliśmy na lodowisko by oddać się szaleństwu jazdy na łyżwach. Radości nie było końca, niektórzy jeździli niemal profesjonalnie, inni trochę słabiej ale dzielnie próbowali, co więcej, nawet Panie odważyły się pokazać na tafli lodu i pojeździć na łyżwach 😊 to był niezwykle udany dzień!
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY –
„NASZ BOHATER –
TADEUSZ KOŚCIUSZKO”
Rok 2017 rokiem Tadeusza Kościuszki
Regulamin konkursu plastycznego
„Nasz bohater – Tadeusz Kościuszko”
1. Organizator: Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jarczewie
2. Cele konkursu:
Ø popularyzacja wiedzy o życiu Tadeusza Kościuszki
Ø rozbudzenie aktywności plastycznej, wrażliwości i wyobraźnia uczniów
Ø umożliwienie młodzieży zaprezentowania talentu plastycznego
Ø zorganizowanie wystawy prac konkursowych
3. Uczestnicy: konkurs adresowany jest do uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych
4. Warunki uczestnictwa:
Ø uczestnicy konkursu wykonują jedną pracę wybraną przez siebie dowolną techniką plastyczną (obraz, rysunek, szpic, grafika, wyklejanka, wydzieranka, kolaż i inne formy płaskie).
Ø format pracy- A4.
Ø prace powinny być inspirowane wydarzeniem z życia Tadeusza Kościuszki.
Ø liczba prac zgłoszonych ze szkoły – max 5 prac.
Ø na odwrocie każdej pracy należy wpisać imię i nazwisko, klasę, szkołę autora oraz imię i nazwisko opiekuna.
5. Nagrody: powołane przez organizatorów jury oceni prace konkursowe i wyłoni zwycięzców. Najciekawsze i najładniejsze prace zostaną nagrodzone.
6. Prace zostaną wyeksponowane na zorganizowanej przez organizatorów wystawie pokonkursowej w Szkole Podstawowej w Jarczewie.
7. Termin składania prac: prace należy przesyłać do 20.03.2017 roku.
8. Ogłoszenie wyników: nastąpi do dnia 03.04.2017 roku na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Jarczewie.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
Telefon kontaktowy:
o p. Agata Piętka – 508158046
o p. Katarzyna Bernaciak - 500300030
Sejm zdecydował również o ustanowieniu 2017 roku Rokiem Tadeusza Kościuszki w związku z przypadającą w przyszłym roku 200. rocznicą jego śmierci. Jak przypomniano w uchwale, Tadeusz Kościuszko, przywódca ogólnonarodowego powstania zwanego insurekcją kościuszkowską, zajmuje szczególne miejsce w panteonie narodowych bohaterów. Posłowie zaznaczyli, że jest symbolem wolności i wzorem patrioty nie tylko dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Tadeusz Kościuszko traktował swoje wojskowe i obywatelskie obowiązki jako służbę dla pomyślności całego narodu. Głęboko wierzył w niezbywalną godność człowieka, którego dobro stawiał na pierwszym miejscu – podkreślono w uchwale.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Zachęcamy wszystkich do brania udziału w uroczystościach mających na celu upamiętnienie wielkiego Polaka, który jest patronem naszej szkoły.
WYCIECZKA
Dnia 13 lutego organizujemy wycieczkę do Siedlec. W programie są kino i lodowisko. Cena 40 zł. Mc Donald`s we własnym zakresie. Zapisy u Pani Bernaciak i Pani Has do 7 lutego.
UWAGA!
W związku z powtarzającymi się kradzieżami w szatni naszej szkoły prosimy o nie pozostawianie wartościowych rzeczy w kieszeniach kurtek. Szkoła nie odpowiada za pozostawione rzeczy. Prosimy także by w szatni przebywały tylko dzieci, ewentualnie tylko rodzice dzieci przedszkola, które potrzebują pomocy w ubieraniu.
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
Rozstrzygnięty został konkurs organizowany przez szkołę w Baczkowie na portret boa hetera z powieści Sienkiewicza. Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca:
I miejsce- Paulina Jeżewska klasa VI
II miejsce- Dawid Jeżewski klasa IV
Michał Szyszkiewicz i Julia Grzyb dostali dyplomy za udział.
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w innych konkursach!
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
„Bóg nie mógł być wszędzie, dlatego stworzył Babcię i Dziadka”
Takie hasło przyświecało naszemu corocznemu spotkaniu zorganizowanemu dla naszych ukochanych babć i dziadków, których do naszej szkoły przybyła około setka! Życzeniom i piosenkom nie było końca, natomiast maluchy z punktu przedszkolnego zaprezentowały jasełka. Babciom i Dziadkom życzymy jeszcze wielu spotkań w szkole ze swoimi wnukami i wiele wytrwałości!
CHOINKA W NASZEJ SZKOLE
15 stycznia, tuż przed rozpoczęciem ferii bawiliśmy się na imprezie choinkowej. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 12.00 i trwała aż do 20. W tym czasie nie zabrakło tańców dla najmłodszych uczniów, z wielką radością przyjęliśmy też Mikołaja z ogromnym workiem prezentów!
ANIELSKIE ŚPIEWANIE W WOLI GUŁOWSKIEJ 2017
8 stycznia 2017 roku w Domu Kultury w Woli Gułowskiej odbył się VIII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „ANIELSKIE ŚPIEWANIE”
Naszą szkołę reprezentowały solistki:
Natalia Rogowska – uczennica klasy II, która pięknie zaśpiewała pastorałkę „Mały aniołeczek” oraz Kasia Skwarek, która zaśpiewała kolędę „Do szopy hej pasterze”.
Zespół z klasy III w składzie : Bernaciak Julia, Białach Zuzanna, Biskowska Patrycja i Paulinka Szczęśniak wykonały pastorałkę „Noc ciemna i zimna”.
Otrzymały pamiątkowe dyplomy.
GMINNY DRUŻYNOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
W czwartek 05 stycznia w naszej szkole odbył się Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Zawody zostały rozegrane w czerech kategoriach: dziewczęta klas V- VI oraz dziewczęta klas IV i młodsze, chłopcy klas V- VI oraz chłopcy klas IV i młodsi. Naszą szkołę reprezentowali:
- w kat. dziewcząt klas V- VI- Patrycja Głodek i Patrycja Maślak- I miejsce,
- w kat. chłopców klas V- VI- Kacper Sowa i Michał Szyszkiewicz- III miejsce,
- w kat. chłopców klas IV i młodsi- Dawid Jeżewski i Dawid Bańcerek- III miejsce.
Za zdobycie pierwszego miejsca uczniowie otrzymali medale. Wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!!!
BOŻE NARODZENIE W NASZEJ SZKOLE
Już kilka dni przed Wigilią uroczyście świętowaliśmy zbliżające się święta wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Każda klasa zorganizowała wspólną Wigilię wraz ze swoimi wychowawcami, mogliśmy także obejrzeć piękne jasełka. W tym roku wystąpili w nich nasi najmłodsi uczniowie z punktu przedszkolnego przygotowani przez Panią Lidkę Klimek i Kasię Pawelec oraz uczniowie klasy II i III przygotowani przez Panią Dorotę Kowalczyk. Wyśpiewali oni piękne kolędy i przedstawili wiersze związane z narodzinami Jezusa Chrystusa.
Rozstrzygnięty został także konkurs na najładniejszą dekorację- w tym roku uczniowie mieli wykonać anioła. Oto wyniki:
W klasach I-III: Koziej Aleksandra Kaszuba Patryk Bernaciak Julia Szczęśniak Paulina W klasach IV-VI: Szczęśniak Norbert Maślak Nikola Jeżewska Paulina |
Pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia.
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły- Bartek Pawlak z klasy VI zdobył I miejsce w konkursie organizowanym przez Centrum Kultury i Sportu w Garwolinie na najładniejszą dekorację świąteczną.
MIKOŁAJKI
Jak mnóstwo radości mieliśmy tego dnia w naszej szkole wie każdy, kto był razem z nami. Odwiedził nas Mikołaj ze swoim pomocnikiem, miał cały worek prezentów dla młodszych i starszych a także dla Pań pracujących w naszej szkole. Aby otrzymać taki prezent, uczniowie musieli spełnić wymagania Mikołaja, które były różne: śpiewanie piosenek, recytowanie wierszy lub konkurencje sportowe. Świętemu Mikołajowi bardzo dziękujemy, że zechciał przybyć do naszej szkoły i być z nami!
GÓRA GROSZA
W dniach 28 listopad- 9 grudzień 2016r. po raz kolejny w naszej szkole odbyła się Akcja "Góra Grosza" zorganizowana przez Towarzystwo "Nasz Dom". Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swojej rodzinie. W ciągu tygodnia zebraliśmy 368,26 zł. To dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym.
PP i kl. "O" zebrały- 141,41 zł
W klasach I- III zebraliśmy- 129,31 zł
W klasach IV- VI zebraliśmy- 97,54 zł
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i dorzucili swój grosz na tak ważny cel.
Gratulacje dla klasy III, która zebrała największą sumę pieniędzy- 91,82zł
WYJAZD DO KINA
05.12.2016 roku uczniowie klas III-VI pojechali na wycieczkę do kina Wilga w Garwolinie. Był to wyjazd bezpłatny, ufundowany przez Urząd Gminy. Uczniowie obejrzeli niezwykle zabawny i pouczający film „Vaiana: skarb oceanu”.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W dniu 25 listopada bieżącego roku wszystkie dzieci oddziału przedszkolnego uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia nasze Muchomorki przyszły do zerówki ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Zerowiaki opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panią Weronikę fragmentów książek o niedźwiadkach. Nauczyły się piosenki o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Przygotowały pyszne ciasteczka w kształcie misiów, a na koniec przygotowały plakaty niedźwiadka wykonane kawą, kaszą manną i makaronem.
Ku naszemu zdziwieniu, klasa II wraz z panią Dorotą Kowalczyk przedstawiła bardzo ciekawy teatrzyk o trzech smokach. Wszystkie dzieci z zapartym tchem śledziły losy bohaterów. Ten dzień wywołał u naszych dzieci wiele uśmiechów i radości, a za wzorowe wykonanie misiowych zadań otrzymały dyplomy.
Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.
Tego dnia rozpoczęliśmy również bardzo ciekawy projekt pt: Mały miś w świecie wielkiej literatury, podczas którego nasz klasowy miś- Staś, odwiedzi 10 przedszkoli w Polsce i pozna tamtejsze dzieci. Natomiast my, z niecierpliwością czekamy na pluszowych gości z tamtych oddziałów.
ZBIÓRKA DLA DOMU DZIECKA W RADORYŻU
Zwracamy się z prośbą do rodziców i uczniów o wsparcie domu dziecka w Radoryżu. Wspólnie przygotowujemy paczkę, która trafi do mieszkających tam dzieci. W dniach 28.11-05.12 wystawione zostanie pudełko na różnego rodzaju produkty jakie są Państwo w stanie ofiarować. Z góry bardzo dziękujemy za pomoc i ofiarne serce.
DYSKOTEKA
22 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejowa. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali piękne dekoracje, wróżby andrzejkowe oraz liczne zabawy ruchowe dla uczniów z klas młodszych. Musimy przyznać, że był to niezwykle udany i zabawny wieczór!
ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
"Polsko, nie jesteś już niewolnicą!"- pod takim hasłem uczciliśmy 98. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Pani Teodora Pierścionek wraz z uczniami klasy III przygotowali akademię przedstawiającą drogę naszego kraju do wolności. Nie zabrakło pięknych pieśni patriotycznych wyśpiewanych przez wszystkich uczniów. Natomiast 11 listopada uczniowie klasy VI reprezentujący poczet sztandarowy wraz z Paniami Izabelą Has i Barbarą Szyszkiewicz udali się na uroczystą Mszę świętą do kościoła w Wandowie.
ŚNIADANIE DAJE MOC
8 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje mocˮ. Uczniowie klasy II najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W przygotowaniach wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki, szaszłyki owocowe. Nie zabrakło również soków oraz wody mineralnej. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się już wcześniej poprzez pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby, mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również dała szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Było tak pysznie, że wszyscy chcieliśmy jeszcze. Ten dzień był fantastyczny. Warto jeść warzywa i owoce!
GMINNY INDYWIDUALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
W poniedziałek 07 listopada w naszej szkole odbył się Gminny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego, w którym wzięli udział uczniowie z terenu naszej gminy. Turniej rozegrano w czterech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów, trzech stanęło na podium. Wyniki:
- Patrycja Głodek- I miejsce w kat. dziewczęta klas V- VI,
- Paulina Jeżewska- III miejsce w kat. dziewczęta klas V- VI,
- Dawid Jeżewski- II miejsce w kat. chłopcy klas IV i mł.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami.
Gratulujemy!!!
XXVII OGÓLNOPOLSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
W niedzielę 06 listopada sześciu uczniów naszej szkoły pojechało do Puław, aby wziąć udział w biegach młodzieżowych w XXVII Ogólnopolskim Biegu Niepodległości, którego organizatorem było Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Biegi rozegrano na dystansie: bieg główny- 10 km, bieg masowy- 5 km oraz biegi młodzieżowe- od 600 m do 1,8 km.
Pozycje medalowe zajęli:
Patrycja Głodek- I miejsce w biegu na 900 m,
Nikola Maślak- III miejsce w biegu na 900 m,
Miłosz Sitkiewicz- I miejsce w biegu na 900 m,
Dawid Jeżewski- VI miejsce w biegu na 600 m.
W nagrodę uczniowie otrzymali plecaki oraz torby. Dwóch najmłodszych reprezentantów naszej szkoły tj. Julia Bernaciak i Dawid Maślak wzięli udział w biegu na 600 m i zajęli miejsca w drugiej dziesiątce.
Dodatkowo uczniowie otrzymali puchar za zajęcie III miejsca w klasyfikacji generalnej w kat. Chłopcy Szkoły Podstawowe.
WYCIECZKA DO LUBLINA
24 października uczniowie klasy III i VI z Panią Izabelą Has i uczniami Szkoły Podstawowej w Mysłowie udali się na wycieczkę do Lublina. Dzień ten wypełniony był mnóstwem atrakcji. Pobyt w stolicy naszego województwa zaczęliśmy od spaceru po Starym Mieście wraz z przewodnikiem. Dowiedzieliśmy się wielu bardzo ciekawych rzeczy o historii miasta. Następnie udaliśmy się do Teatru Muzycznego na przedstawienie "Tuwimowo", w którym aktorzy w bardzo wesoły sposób zaprezentowali wiele utworów Juliana Tuwima. Po teatrze pojechaliśmy na stadion piłkarski Arena Lublin, była to ogromna radość dla wszystkich uczniów, mieliśmy możliwość wejścia do strefy VIP, jak również zobaczyć szatnie piłkarzy. Ostatnim punktem dnia był pobyt w aqua parku. Szaleństwom w wodzie i na zjeżdżalniach nie było końca, aż żal nam było opuszczać basen. Wróciliśmy do domu zmęczeni ale bardzo zadowoleni z wyjazdu.
PODSUMOWANIE MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODÓW LEKKOATLETYCZNYCH
Zarząd Wojewódzkiego Ludowego Klubu Sportowego Nowe Iganie oraz Komitet Organizacyjny zaprosił naszą szkołę na podsumowanie Międzynarodowych Zawodów Lekkoatletycznych dla Szkół im. H. Jakimiaka, które odbyły się 16 września 2016 roku. Spotkanie odbyło się 12 października w siedzibie WLKS w Siedlcach. Pamiątkowe puchary i dyplomy wręczył Prezes Zarządu WLKS p. Adam Próchnicki. W klasyfikacji generalnej szkół podstawowych nasza szkoła zajęła 8 miejsce zdobywając 35 pkt.
ŚWIĘTO SZKOŁY
17 października obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystość poprowadziła Natalia Wójcik z Samorządu Uczniowskiego. Był to bardzo ważny dzień dla wszystkich uczniów, który rozpoczęliśmy od upamiętnienia patrona naszej szkoły- Tadeusza Kościuszki. Na tę okoliczność akademię przygotowała Pani Barbara Szyszkiewicz z uczniami klasy V i VI. Następnym punktem były pasowania na przedszkolaków. Nasi najmłodsi uczniowie przygotowani przez Panie: Lidkę Klimek, Katarzynę Pawelec oraz Weronikę Adamczyk zaprezentowali piękne piosenki oraz wiersze, następnie zostali uroczyście pasowani przez Panią Dyrektor na przedszkolaków. Ważnym wydarzeniem było ślubowanie klasy I. Uczniowie wraz z wychowawczynią- Panią Danutą Władzińską pokazali, że zasługują na miano ucznia i gotowi są do ślubowania. Otrzymali także prezenty od Samorządu Uczniowskiego oraz od Banku PKO S.A z racji przystąpienia do SKO w naszej szkole.
Ostatnim punktem, także bardzo ważnym była akademia przygotowana przez Panie: Izabelę Has i Katarzynę Bernaciak z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VI przygotowali kilka wesołych scenek o pracy nauczycieli, natomiast uczennice klasy IV wyśpiewały piękne piosenki z życzeniami. Wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali życzenia, kwiaty od Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców. Pani Dyrektor wręczyła nagrody dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły. W tym roku otrzymały je Panie: Teodora Pierścionek, Danuta Władzińska, Barbara Szyszkiewicz, Katarzyna Bernaciak, Izabela Has, Krystyna Sudowska i Barbara Pietryka.
Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy wszystkiego co najlepsze!
STULECIE SZKOŁY W LISIKIERZU
Do grona stuletnich szkół w naszej gminie dołączyła Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Lisikierzu. 15 października odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę powstania tej szkoły. Był to niezwykle uroczysty dzień, który rozpoczął się mszą świętą w kościele w Wilczyskach, następnie goście spotkali się w budynku szkolnym. Wśród licznych gości uroczystości znaleźli się także nauczyciele naszej szkoły na czele z Panią Dyrektor: Pani Teodora Pierścionek, Izabela Has i Katarzyna Bernaciak. Nie zabrakło także pocztu sztandarowego z naszej szkoły reprezentowanego przez uczniów klasy V i VI: Dawida Ciołka, Piotra Gulę, Patrycję Maślak, Natalię Orzełowską, Julię Grzyb oraz Natalię Wójcik.
Szkole w Lisikierzu życzymy kolejnych pomyślnych stu lat!
BIEGI PRZEŁAJOWE
W dniu 11.10.2016r. w Adamowie odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów. Mimo niesprzyjającej pogody nasi uczniowie zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Wyniki przedstawiają się następująco:
- W kat. Dziewcząt klas VI- Patrycja Głodek- III m.
- w kat. Chłopców klas V- Miłosz Sitkiewicz – II m.
- w kat. Dziewcząt klas V- Maślak Nikola- VI m.
- w kat. Chłopców klas IV- Jeżewski Dawid
Gratulujemy!!
DZIEŃ PAPIESKI
W tym roku już XVI raz obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Z tej okazji Pani Agata Piętka wraz z uczniami klasy IV przygotowała apel upamiętniający pontyfikat naszego wielkiego rodaka Karola Wojtyły, który 16.10.1978 roku został wybrany na papieża. Nie zabrakło pięknych wierszy, wspomnień o życiu Jana Pawła II jak również pieśni papieskich.
WYJĄTKOWI UCZNIOWIE, WYJĄTKOWA WIZYTA
04 października 2016 09:50
Uczniowie klas szóstych podstawówki im. Tadeusza Kościuszki w Jarczewie byli w Izbie gośćmi wyjątkowymi. Historia ich szkoły jest starsza niż historia NIK. Jej początki sięgają 1914 roku. To zobowiązuje, więc na lekcję edukacyjną do NIK nie dość, że przyjechali przygotowani, to jeszcze z wielką uwagą podeszli do prezentowanych im wiadomości.
Pierwszy etap wycieczki do NIK rozpoczął się jeszcze przed budynkiem Izby. Jolanta Kruszewska z Wydziału Kancelarii Prezesa rozpoczęła lekcję od pokazania namalowanych na murach Izby Znaków Polski Walczącej. To jedne z niewielu takich symboli, które ocalały od czasów okupacji. Uczniowie poznali prawdopodobną historię namalowania kotwic. Podczas okupacji w gmachu przy Filtrowej mieścił się Urząd Gubernatora Dystryktu Warszawskiego, był więc strzeżony i urzędowali w nim Niemcy. Namalowanie na takim budynku symbolu Polski Walczącej było aktem niesamowitej odwagi – tłumaczyła Jola Kruszewska.
Uczniowie nie spodziewali się, że po tak podniosłej chwili czeka ich wesoła atrakcja. Przejście przez bramki kontrolne przy głównym wejściu do centrali NIK. To dopiero było przeżycie! Włączy się alarm czy też uda się przemknąć bezszelestnie?
Kiedy wszystkie dzieci z powodzeniem przeszły przez bramkę kontrolną, czekała ich kolejna niespodzianka. Jak spod ziemi wyrósł nagle sam Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Ciepło witał się z młodymi gośćmi, którzy onieśmieleni, bo dobrze wiedzieli z kim mają do czynienia, podawali mu rękę. A że biegł już na kolejne spotkanie, wiec życzył uczniom miłego pobytu w Izbie, dobrych wspomnień i… poprosił nieśmiałków o wspólne zdjęcie.
Gościem specjalnym lekcji edukacyjnej była Elżbieta Jarzęcka-Siwik, wicedyrektor Departamentu Prawnego i Orzecznictwa Kontrolnego. Z przyjemnością wyjaśniała dzieciom istotne zagadnienia, zwłaszcza że jako dr nauk prawnych i ponad 20-letni pracownik NIK czuła się w obowiązku zadbania o ich wszechstronną edukację. Mówiła m.in. o ETO i wnioskach de lege ferenda, przekładając skomplikowane procedury prawne na język zrozumiały dla szóstoklasistów.
Nie często się zdarza, by dzieci z taką radością chłonęły dość trudne wiadomości. Później prześcigały się w konkursie z wiedzy o NIK, zorganizowanym przez Jolę Kruszewską. Podczas swojej prelekcji, pani Jola wprawdzie podkreślała, co trzeba zapamiętać, ale nawet ona sama nie spodziewała się, że uczniowie w lot przyswoją sobie historię NIK, zasady na jakich działa, prezesów, kolegia, departamenty, kontrole.
Na sam koniec, uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka - wizyta w naszym studio profesjonalnym nagraniowym. Tutaj pałeczkę przejął fotograf Marek Brzeziński z Wydziału Prasowego. – Ręka tu, przełącznik tu, tak jest góra, tak dół – uczył dzieci obsługiwania kamery. Kto wie, czy nie zaszczepił w nich filmowego bakcyla?
Uczniowie dostali od nas firmowe notesy i długopisy, a także książki do szkolnej biblioteki. A gość specjalny wręczył im książkę, z której uczą się aplikanci. To „Komentarz do ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli” autorstwa Elżbiety Jarzęckiej-Siwik i Bogdana Skwarki. Nawet się nie obejrzymy, jak nasi szóstoklasiści sięgną i po te lektury.
WYCIECZKA
29 września odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka. Uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie z klasy VI z Wandowa pod opieką nauczycieli: P. Elżbiety Sokół-Broś, Izabeli Has, Barbary Szyszkiewicz, Katarzyny Bernaciak i P. Andrzeja Sprychy pojechali do Warszawy. Na zaproszenie Pani Elżbiety Jarzęckiej- Siwik odwiedziliśmy Najwyższą Izbę Kontroli, w której Pani Elżbieta pracuje. Opowiedziano nam historię tej instytucji, oprowadzono po najważniejszych miejscach. Natomiast na samym początku mieliśmy przyjemność poznać Prezesa NIK-u Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego. Pan Prezes zapozował z nami do pamiątkowego zdjęcia. Odbył się także konkurs wiedzy na temat NIK-u. Wszyscy dostaliśmy długopisy, notesy i smycze z logiem NIK. Pani Jarzęcka- Siwik poza wejściem do instytucji zasponsorowała nam także autokar.
Podczas gdy grupa uczniów klas V-VI przebywała w NIK, druga grupa z klas III-IV udała się do Pałacu Kultury i Nauki na wystawę Titanic. Wystawa ta objeżdża Europę i pokazuje, jak wyglądał statek wewnątrz, można zobaczyć przedmioty wydobyte z wraku statku. Najbardziej imponującą rzeczą na tej wystawie jest replika klatki schodowej, przedstawiona w rzeczywistym rozmiarze.
Ostatnim punktem wycieczki był spacer z przewodnikiem po Warszawie. przeszliśmy od kolumny Zygmunta przez całe Stare Miasto do Grobu Nieznanego Żołnierza i Pałacu Prezydenckiego. Był to bardzo pouczający spacer, podczas którego wiele dowiedzieliśmy się o historii Warszawy i o legendach z nią związanych. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć wizyty w Mc Donald`s.
Bardzo dziękujemy Pani Elżbiecie Jarzęckiej-Siwik za pomoc w organizacji wycieczki i wsparcie dla naszej szkoły i uczniów.
DZIEŃ CHŁOPAKA
We wrześniu nie zapominamy o Dniu Chłopaka, dlatego już 28 września przygotowaliśmy akademię dla wszystkich Panów z naszej szkoły. Nie zabrakło na niej Panów Przemka Mańko i Andrzeja Sprychy, którzy uczą w naszej szkole. Akademia przygotowana przez Panią Kasię Bernaciak i Samorząd Uczniowski w bardzo wesoły sposób pokazała obraz naszych kolegów, nie zabrakło także piosenek "Chłopaki nie płaczą" oraz "Chłopcy radarowcy". Dziewczynki ze wszystkich klas przygotowały prezenty dla swoich kolegów, sprawiając, że był to bardzo udany dzień.
MIĘDZYNARODOWE ZAWODY W SIEDLCACH
W dniu 16 września na stadionie B. Prusa w Siedlcach odbyły się Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów i wszyscy wrócili do domu z medalami. Wyniki przedstawiają się następująco:
- Sitkiewicz Miłosz- 1000 m- I miejsce
- Maślak Nikola- 600m- II miejsce
- Głodek Patrycja- 600m- III miejsce
- Ciołek Dawid- pchnięcie kulą- III miejsce
- Jeżewski Dawid- 600m- II miejsce
W klasyfikacji końcowej nasza szkoła zajęła 10 miejsce. Gratulujemy!!!
POWITANIE JESIENI
W tym roku przedszkolaki nie zapomniały o pierwszym dniu jesieni. Wszyscy przyszli do pokoju nauczycielskiego udekorowani w piękne jesienne listki przynosząc dla każdej Pani jabłuszka. Następnie zapozowali do wspólnego zdjęcia z Panią Jesienią, za którą przebrała się Pani Lidka.
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
13 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie oddali głosy na przewodniczącą samorządu i opiekuna. W tym roku uczniów reprezentować będą:
Paulina Jeżewska
Natalia Wójcik
Julia Grzyb.
Wszystkie dziewczynki to uczennice klasy VI. Opiekunem samorządu ponownie została wybrana Pani Izabela Has.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
NARODOWE CZYTANIE 2016
W sobotę 3 września nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, objętej honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. W tym roku czytaliśmy Quo vadis H. Sienkiewicza. Lektura nawiązywała do obchodzonego Roku Henryka Sienkiewicza.
Spotkanie rozpoczęliśmy o godzinie 1000. Fragmenty powieści czytała uczennica klasy VI Natalia Wójcik i nauczycielka języka polskiego p. Barbara Szyszkiewicz. Wszyscy zebrani z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchali tekstów.
Tego samego dnia czytanie miało miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Woli Mysłowskiej. Lektorami byli pracownicy Urzędu Gminy, szkół, czytelnicy oraz mieszkańcy gminy. Naszą szkołę reprezentowały panie Izabela Has oraz Katarzyna Bernaciak. W roli słuchaczy nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy bardzo ciekawych fragmentów "Quo vadis" w interesujących interpretacjach. Czekamy na następne czytania!
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
W jakże radosnych nastrojach powróciliśmy do naszej szkoły 1 września! Rok szkolny rozpoczęliśmy od wspólnej Mszy świętej, podczas apelu nie zapomnieliśmy o uczczeniu minutą ciszy tych, którzy polegli w walce o ojczyznę 77 lat temu. Pani Dyrektor przedstawiła priorytety polityki oświatowej państwa na ten rok szkolny i omówiła najważniejsze zmiany. Po wszystkim uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.
Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy roku szkolnego pełnego sukcesów!!!
Inauguracja roku szkolnego 2016/17 odbędzie się 1 września 2016r. O godzinie 8.30 Msza Święta w punkcie katechetycznym, następnie o godzinie 9.00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.
|