WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA 2018/2019
Skład wyprawki:
· kapcie (podpisane),
· woreczek (podpisany) z zapasowym ubraniem (bluzka, skarpetki lub rajstopki, majteczki, spodnie),
· kubek, szczoteczka i pasta do zębów (podpisane),
· chusteczki higieniczne – 2 duże pudełka,
· duża paczka chusteczek nawilżanych.
Karty pracy oraz wyprawkę plastyczną zakupuje wychowawca grupy.
Koszt wyprawki plastycznej – 100zł.
Koszt pakietu z kartami pracy dla dzieci 3,4- letnich – 85 zł.
Koszt pakietu z kartami pracy dla dzieci 5- letnich – 124 zł.
Pieniądze należy wpłacać do wychowawcy grupy do 7 września 2018r.
22 czerwca 2018 roku pożegnaliśmy stary rok szkolny. Był to dzień pełen wrażeń i emocji. W pierwszej części uroczystości Pani Dyrektor podsumowała rok szkolny, wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody dla uczniów. Wręczone zostały także stypendia Wójta Gminy. W tym semestrze otrzymali je:
Klasa IV:
Julia Bernaciak
Patryk Kaszuba
Mateusz Szyszkiewicz
Paulina Szczęśniak
Klasa V:
Katarzyna Skwarek
Klasa VI:
Nikola Maślak
Klasa VII:
Patrycja Głodek
Michał Szyszkiewicz
Natalia Wójcik
Kolejny już rok wręczona została nagroda im. Zofii Jarzęckiej dla najlepszego ucznia najstarszej klasy. Otrzymała ją Natalia Wójcik z klasy VII.
W tym dniu także odbyło się uroczyste pożegnanie Dyrektora Szkoły Pani Bożeny Miszkurka. Z tej okazji do szkoły przybyli licznie zaproszeni goście. Uczniowie, przygotowani przez Panią Barbarę Szyszkiewicz wystąpili w niezwykle zabawnej akademii na temat uroków emerytury, wyśpiewane zostały piękne piosenki. Życzeniom i podziękowaniom nie było końca. Pani Dyrektor pracowała u nas na stanowisku ponad 30 lat. W czasie jej pracy nasza szkoła przeszła prawdziwą metamorfozę, zmieniając się w piękną i nowoczesną placówkę.
Z końcem roku pracę w naszej szkole zakończyła także Pani Elżbieta Sokół- Broś, nauczycielka matematyki, pracująca w szkole ponad 30 lat.
Pani Dyrektor Bożenie Miszkurka serdecznie dziękujemy za wieloletnią pracę na rzecz szkoły. Za poświęcenie i niekończącą się energię.
Pani Eli Sokół- Broś życzymy udanej emerytury i dużo zdrowia!
A wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom udanych wakacji i dużo odpoczynku i sił do pracy na następny rok szkolny.
GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Za nami już dziewiąta edycja tego konkursu, która miała miejsce 13.06.2018r. W tym roku przystąpili do niego uczniowie ze szkół w Mysłowie, Lisikierzu i Jarczewie. Po raz pierwszy konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych pisemnych oraz ustnych.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Część pisemna
Klasy II-III
I miejsce- Aleksandra Koziej- Jarczew
II miejsce- Marta Rosa- Lisikierz
III miejsce- Patryk Kowlaski- Mysłów
Klasy IV-V
I miejsce- Paulina Twardziak- Mysłów
II miejsce- Jacek Czerniec- Mysłów
III miejsce- Tomasz Korgól- Jarczew
Klasy VI-VII
I miejsce- Karol Matyka- Lisikierz
II miejsce- Natalia Wójcik- Jarczew
III miejsce- Malwina Janiszek- Lisikierz
Część ustna
Klasy II-III
SP Jarczew
Klasy IV-V
SP Mysłów
Klasy VI-VIII
SP Lisikierz
Uczniów do konkursu przygotowały Panie:
Izabela Has- SP Jarczew
Agnieszka Talarek- SP L isikierz
Ewa Chudzik- SP Mysłów
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!
DĄB NIEPODLEGŁOŚCI
Biorąc udział w obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości w szkołach naszej gminy zostały zasadzone dęby mające na celu upamiętnienie to jakże ważne historyczne wydarzenie. Każdy z uczniów miał możliwość osobiście wykopać dołek i mieć swój wkład w sadzeniu dębu.
NAUKOBUS
W dniach 11-12.06. 2018r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość oglądać wystawę Naukobusa z Centrum Nauki Kopernik. Mieli możliwość obejrzeć eksponaty oraz samodzielnie uczestniczyć w różnego rodzaju doświadczeniach.
WYCIECZKA NA MAZURY
7 i 8 czerwca były dniami kiedy podjęliśmy nowe wyzwanie, mianowicie staliśmy się żeglarzami. 22 uczniów wraz z Paniami: Izabelą Has, Katarzyną Bernaciak i Katarzyną Pawelec wyruszyli na rejs po jeziorach mazurskich. W czasie wolnym spacerowaliśmy po Mikołajkach a na nocleg zatrzymaliśmy się w Wierzbie. Tam też mieliśmy ognisko. Następnego dnia wyruszyliśmy w rejs powrotny po jeziorach a następne w drogę do domu.
POWIETRZE BEZ ŚMIECI
Uczniowie klasy III naszej szkoły brały udział w Programie Edukacyjnym Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukaszewicza POWIETRZE BEZ ŚMIECI. Celem naszego uczestnictwa w programie było zwiększenie wiedzy na temat smogu, zagrożeń z niego wynikających oraz poznanie sposobów walki z nim. W ramach realizacji programu przeprowadzono 5 zajęć edukacyjnych, podczas których dzieci eksperymentowały, podejmowały różne działania warsztatowe. Dowiedziały się:
Co to jest smog?,
Jak powstaje smog?,
Jak walczyć ze smogiem?,
Jak smog szkodzi zdrowiu?,
Co robić, kiedy jest smog?.
Koordynatorem programu była wychowawczyni klasy III – p. Dorota Kowalczyk.
WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO NAD WISŁĄ
4 czerwca 2018 roku uczniowie klas 0-IV pod opieką pań: Doroty Kowalczyk, Danuty Władzińskiej, Sylwii Chojniak oraz Lidii Klimek wyruszyli na wycieczkę do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od spaceru Wąwozem - Korzeniowy Dół, który uważany jest za najpiękniejszy z kazimierskich wąwozów. Jego niezwykłe ściany, wysokie na kilka metrów ,,udekorowane’’ są korzeniami i pniami drzew. Następnie udaliśmy się na ruiny Zamku oraz Basztę, skąd podziwialiśmy panoramę miasta. Wstąpiliśmy także do zabytkowego kościoła, w którym znajdują się najstarsze organy. Kolejną atrakcją był Główny Rynek. Tu był czas na zimne, pyszne lody oraz kupowanie pamiątek, które sprawiło dzieciom ogromną radość. Ostatnim etapem naszej wycieczki był rejs statkiem po Wiśle. Wycieczka była bardzo udana.
DZIEŃ DZIECKA
Tradycją już jest coroczne spotkanie dzieci z naszej gminy na Ekofarmie. W tym roku Gminny Dzień Dziecka odbył się 31.05.2018roku. Towarzyszyła nam piękna pogoda, dzieci miały możliwość wykazania się sportowo. Na początku obejrzeliśmy występy przedszkolaków i gimnazjalistów. Zapewnione były liczne atrakcje i poczęstunek dla dzieci.
DZIEŃ MATKI
25 maja zaprosiliśmy nasze kochane mamy i tatusiów do szkoły z okazji ich święta. Życzeniom i pięknym piosenkom nie było końca. W części artystycznej wystąpili uczniowie przedszkola i klas I-III przygotowani przez swoje Panie. Z popisem kabaretowym zaprezentowali się uczniowie klasy V I VII. Wszystkim rodzicom życzymy wiele pociechy ze swoich dzieci!
WYCIECZKA DO LUBLINA
24 maja odbyła się wycieczka do Lublina w ramach projektu "Razem odkryjmy świat programowania” Uczestniczyły w niej klasy I-III wraz z opiekunami panią Danutą Władzińską, panią Dorotą Kowalczyk i panią Sylwią Chojniak. Gościliśmy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Zapoznaliśmy się z najnowszymi trendami technologii, oglądając pokazy robotów w Centrum Nauki i Zabawy IQ. Wycieczka byłą bardzo udana.
"METRO" W BUFFO
17.05.2018 roku uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Teatru Buffo. Wspólnie obejrzeliśmy musical „Metro”, który na deskach teatru wystawiany jest już 25 lat. Uczniowie obejrzeli piękną historię młodych ludzi, którzy próbują znaleźć swoją drogę w życiu przeplataną historią miłości Anki i Janka- głównych bohaterów. Musical pokazał nam niesamowite talenty występujących- piękny śpiew, taniec, niezwykłe układy choreograficzne. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość takiego wyjazdu!
VII INTEGRACYJNY TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY "BAW SIĘ Z NAMI"
W czwartek 10 maja Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Baczkowie obchodził Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną połączony z VII Integracyjnym Turniejem Zabaw Sprawnościowych „Baw się z nami”. Na imprezę przybyli uczniowie ze szkół podstawowych z naszej gminy oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Firleju. Najpierw uczniowie zaprezentowali się w przeglądzie talentów, następnie wszyscy przeszli na boisko, gdzie rozpoczęły się konkurencje sportowe. W zawodach, z naszej szkoły, wzięli udział: Nikola Maślak, Dawid Maślak, Dawid Jeżewski, Patrycja Głodek, Paulina Jeżewska oraz Dawid Ciołek. W zawodach drużynowych, na które składały się: tor przeszkód, strzał na bramkę, rzut do kosza, skok w dal oraz rzut woreczkiem do celu, nasi uczniowie zajęli III miejsce. Następnie rozpoczęły się konkurencje indywidualne. W skokach na skakance wystartowały Paulina Jeżewska oraz Patrycja Głodek, która zajęła II miejsce. Lepsza od niej okazała się tylko uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Baczkowie. W rzucie do celu wzięli udział Dawid Ciołek i Dawid Jeżewski, który zajął III miejsce. Ostatnią konkurencją indywidualną był mistrz zręczności. Konkurencja polegała na tym, że jedna osoba z pary wiesza na sznurku firankę i przypina ją spinaczami a druga ją zdejmuje. Która para zrobi to szybciej ta wygrywa. Naszą szkołę reprezentowali Nikola i Dawid Maślak. Rodzeństwo zajęło III miejsce. Za konkurencje drużynowe szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary, gry planszowe, słodycze oraz książkę o Papieżu Franciszku. Uczniowie startujący w konkurencjach indywidualnych dostali medale oraz dyplomy. Na wszystkich uczestników czekała pyszna grochówka oraz kiełbaski z grilla. Wszyscy świetnie się bawili i obiecali pojawić się na turnieju za rok!
TURNIEJ WARCABOWY
W dniu 25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Lisikierzu odbył się Gminny Turniej Warcabowy dla klas I- IV. W konkursie brali udział najmłodsi uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Turniej został rozegrany w czterech kategoriach: dziewczynki klas I- II, chłopcy klas I- II, dziewczynki klas III- IV oraz chłopcy klas III- IV. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów z klasy IV. Byli to: Paulina Szczęśniak, Patrycja Biskowska, Jan Kudelski oraz Szymon Pawlak. Na podium stanęła Patrycja Biskowska zdobywając III miejsce. Uczniowie, którzy stanęli na podium otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!!!
DZIEŃ ZIEMI
23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Hasło Dnia Ziemi w 2018 roku brzmi: "End Plastic Pollution". Dotyczy ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych. Powinniśmy wszyscy pamiętać, że każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego też każdy powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Powinniśmy dbać o nią zawsze, a nie tylko w jeden dzień kwietnia. My rozpoczęliśmy ten szczególny dzień od przybliżenia jego idei przez zaprezentowanie wierszy i piosenek związanych z ochroną przyrody. Następnie uczniowie zaprezentowali się w pokazie mody, który nosił tytuł „Odzież podwójnie użyteczna”. Naszym modelom towarzyszyli uczniowie z przedszkola, którzy zaprezentowali wykonane przez siebie Eko- Torby. Pokaz mody recyklingowej w wykonaniu modeli i modelek był bardzo profesjonalny i nagrodzony był wielkimi brawami ze strony starszych kolegów!!!
SPOTKANIE AUTORSKIE
6 kwietnia 2018 roku uczniowie z klasy szóstej i siódmej mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z pisarką Barbarą Kosmowską, organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Woli Mysłowskiej.
Barbara Kosmowska ur. w 1958 w Bytowie w woj. pomorskim – polska filolożka i pisarka. Przez krótki czas była nauczycielką języka polskiego w Bytowie. W roku 1999 na macierzystej uczelni gdańskiej obroniła pracę doktorską zatytułowaną Pomiędzy dzieciństwem a dorosłością. O powieściopisarstwie Zofii Urbanowskiej.
Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta Zakładu Historii Literatury Romantyzmu
i Pozytywizmu na Wydziale Filologiczno-Historycznym Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Jej naukowe zainteresowania to literatura pozytywizmu oraz literatura dla dzieci i młodzieży. Pełni również funkcje kuratora społecznego oraz radnej w Bytowie.
Debiutowała jako licealistka w latach 70. XX w. na łamach nieistniejącego już czasopisma „Na przełaj”. W latach 80. zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach poetyckich.
Jej pierwsza powieść Głodna kotka została wydana w 2000 r. W 2001 r. ukazał się Teren prywatny; w 2002 Prowincja, Gobelin i Buba; w 2003 W górę rzeki; w 2004 Niebieski autobus; w 2005 książka Myślinki. Napisała również powieści Puszka oraz Buba – sezon ogórkowy.
Kilka powieści zdobyło prestiżowe wyróżnienia: książka Teren prywatny, nazywana najbardziej kobiecą powieścią B. Kosmowskiej, w 2001 wygrała konkurs literacki pod nazwą Dziennik polskiej Bridget Jones i przyniosła autorce sławę i popularność; trafiła też na Listę Bestsellerów Andrzeja Rostockiego drukowaną przez dziennik „Rzeczpospolita”. Buba w 2002 r. zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci
i młodzieży pod hasłem Uwierz w siłę wyobraźni. Książka Pozłacana rybka zdobyła nagrodę literacką Książka Roku 2007 przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People) oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W swojej twórczości pisarka porusza bardzo aktualne problemy tj. samotność, alkoholizm, relacje rodziców z dziećmi, narkomania, codzienność nastolatków. Kreśli w niezwykły sposób portrety psychologiczne.
Doskonały kontakt z dziećmi sprawił, że padało wiele pytań, na które Pani Kosmowska chętnie odpowiadała.
Była to bardzo ciekawa wizyta. Istniała również możliwość zakupu książki pisarki i uzyskania autografu.
REKRUTACJA DZIECI DO PRZEDSZKOLA
Drodzy Rodzice
Rekrutacja dzieci do przedszkola na rok szkolny 2018/2019, prowadzona przez Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarczewie, będzie odbywać się od 05.03.2018r. do 06.04.2018r.
Rodzice zainteresowani zgłoszeniem dziecka do naszej placówki mogą pobrać wniosek umieszczony na stronie internetowej szkoły.
Wypełniony, wydrukowany formularz zgłoszeniowy należy osobiście dostarczyć do dyrektora szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 06.04.2018r.
WIELKANOC
28 marca uczniowie klasy V, przygotowani przez Panią Katarzynę Bernaciak i Agatę Piętka wystąpili w akademii z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych. Opowiedzieli o pięknych, polskich tradycjach świątecznych oraz wyśpiewali świąteczne piosenki.
Wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom życzymy radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych a także mokrego Śmigusa- Dyngusa!
WYCIECZKA DO WŁOCH
W dniach 19-23.03.2018r. wyjechaliśmy wreszcie na upragnioną i długo wyczekiwaną wycieczkę do Rzymu. Opiekunami na niej były: Pani Dyrektor, Pani Iza Has i Kasia Bernaciak a wyjazd dla nas zorganizowało biuro turystyczno pielgrzymkowe „Arka” z Siedlec. W Rzymie spędziliśmy niezwykły czas mając możliwość zobaczenia wszystkich najważniejszych zabytków: Koloseum, Forum Romanum, Kościół Świętego Jana na Lateranie, Świętych Schodów, Bazyliki Santa Maria Maggiore, Schody Hiszpańskie, Fontanna Di Trevi, Circo Massimo, Usta Prawdy, Panteon, Kapitol, Piazza Navona, Campo di Fiori. W środę mieliśmy możliwość uczestniczenia w audiencji z Papieżem Franciszkiem. Było to niezapomniane spotkanie, Papież zatrzymał się przy nas dosłownie na wyciągnięcie ręki! W czwartek natomiast o 7 rano uczestniczyliśmy we mszy świętej dla Polaków sprawowanej przy grobie Jana Pawła II w Bazylice Świętego Piotra. Tego dnia także zwiedziliśmy Watykan, byliśmy także w Muzeach Watykańskich, w których zobaczyliśmy dzieło Michała Anioła- Kaplicę Sykstyńską oraz m.in. obraz Jana Matejki „Bitwa pod Wiedniem”. Byliśmy także w muzeum pojazdów papieskich- zobaczyliśmy także papamobile, w którym został postrzelony Jan Paweł II. Ogromną ciekawostką dla nas było to, że aby zwiedzić całe Muzea Watykańskie potrzeba aż 7 lat stojąc przy każdym eksponacie tylko 3 sekundy! Naszym pilotem podczas wyjazdu był Pan Grzegorz Wierzbicki a po Rzymie oprowadzała nas Pani Iwona, niezwykle ciekawie przybliżając nam historię wiecznego miasta. Każdego dnia przemierzaliśmy około 15 km pieszo, korzystaliśmy też z metra rzymskiego- było to niezwykle ciekawe doświadczenie! Mieliśmy możliwość zakupu różnych pamiątek, w czasie wolnym odwiedzaliśmy włoskie restauracje aby spróbować czegoś dobrego i tradycyjnego- głównie makaronów i pizzy! Każdego popołudnia wracaliśmy do hotelu i spędzaliśmy wspólnie czas.
Ilość wspomnień, zdjeć i doświadczeń, które przywieźliśmy sprawiła, że już myślimy o kolejnym wyjeździe!
Arrivederci Roma!
SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM
W dniu 16 marca 2018 roku odbyło się spotkanie z Mistrzem Pszczelarstwa Panem ALEKSANDREM RĘBACZEM. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Zaproszony gość przybył do nas w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym szklanym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową, która była specjalnie odznaczona kropką. Po spotkaniu każdy został poczęstowany wafelkiem z miodem – był pyszny, bo słodki.
Dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarza, produkty wytworzone przez pszczoły oraz zdegustować miodu. Na zakończenie każde dziecko otrzymało Certyfikat udziału w spotkaniu oraz słoiczek miodu i świeczkę z wosku pszczelego.
Spotkanie poszerzyło wiedzę dzieci na temat pszczelarstwa oraz umożliwiło kontakt z produktami stworzonymi przez naturę.
DZIEŃ KOBIET
8 marca w naszej szkole był bardzo pięknym i świątecznym dniem. Z tej okazji panowie w szkole postarali się aby panie czuły się szczególnie wyjątkowo. Chłopcy z klas III-VII przygotowani przez Panią Izabelę Has wyśpiewali piękne piosenki o kobietach oraz wydeklamowali wiersze. Uwieńczeniem występów był odegrany przez chłopców z klasy VII kabaret. Musimy przyznać, że odkryliśmy prawdziwe talenty w tej klasie! Chłopcy swoim występem doprowadzili wszystkich do łez ze śmiechu. Gratulujemy im a wszystkim Paniom życzymy samych słonecznych dni!
BASEN W RYKACH
W środę 7 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę, której główną atrakcją był basen. Celem wyjazdu było propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do czynnego uprawiania sportu. Uczniowie, pod okiem ratowników, mogli korzystać z basenu, zjeżdżalni i jacuzzi. Czas spędzony w wodzie przysporzył uczestnikom wiele radości.
W drodze powrotnej, uczniowie już planowali następny wyjazd.
WRĘCZENIE STYPENDIÓW WÓJTA
Dnia 14.02.2018 roku wręczone zostały stypendia Wójta Gminy Wola Mysłowska.
W tym semestrze otrzymali je:
Paulina Szczęśniak- kl. IV
Katarzyna Skwarek- KL. V
Natalia Wójcik- kl. VII
Gratulujemy i zachęcamy innych aby starać się o wysokie wyniki w nauce.
Od tego semestru, aby uzyskać stypendium trzeba mieć średnią 4,75.
CHOINKA
Któż z nas, nim udamy się na ferie nie czeka na choinkę szkolną? W tym roku bawiliśmy się 28 stycznia, poza uczniami i rodzicami nie zabrakło absolwentów naszej szkoły. Zabawa była bardzo udana, przy dźwiękach najbardziej znanych utworów muzycznych, przy których wspólnie bawili się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Dodatkowo, w tym roku odwiedziły nas maskotki z najbardziej znanych bajek, między innymi Król Julian i Kubuś Puchatek.
ANIELSKIE SPIEWANIE W WOLI GUŁOWSKIEJ 2018
7 stycznia 2018 roku w Domu Kultury w Woli Gułowskiej odbył się IX Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „ANIELSKIE ŚPIEWANIE”
Naszą szkołę reprezentowały solistki: Natalia Rogowska – uczennica klasy III, która pięknie zaśpiewała pastorałkę „Była noc” oraz Natalia Wójcik – uczennica klasy VII, która zaśpiewała pastorałkę „Całą noc padał śnieg”. Otrzymały pamiątkowe dyplomy.
W maju organizujemy wyjazd do teatru Buffo dla klas V, VI,VII. Koszt około 110zł (w zależności od ilości osób). Zapisy u Pani Izabeli Has.
Takie oblężenie nasza szkoła może przeżyć tylko raz do roku.. kiedy? Na dzień babci i dziadka! Tych znakomitych gości iście po królewsku powitaliśmy w naszej szkole 22 stycznia, wystąpili dla nich wszyscy uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki i zerówiaki. Wyrecytowali piękne wiersze, odśpiewali piosenki a nawet przygotowali tańce. Na koniec wręczyli dziadkom i babciom upominki. Cieszymy się, że nie tylko rodzice przychodzą do naszej szkoły ale także babcie i dziadkowie.
Życzymy im sto lat i dużo sił i wytrwałości przy swoich wnukach!
W dniu 17.01.2018 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Woli Mysłowskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Fotograficznego: Atrakcje turystyczne gminy Wola Mysłowska” ogłoszonego przez Stowarzyszenie "Nasze Wilczyska” i Bibliotekę w Woli Mysłowskiej.
W konkursie wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły: Patryk Kaszuba, Dawid Maślak, Patrycja Maślak, Nikola Maślak, Julia Bernaciak, Natalia Wójcik, Paulina Szczęśniak, Norbert Szczęśniak, Paweł Sudowski, Michał Szyszkiewicz, Mateusz Szyszkiewicz.
Patryk Kaszuba i Dawid Maślak z kl. IV zdobyli III miejsce. Otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczniowie otrzymali upominki. Nagrody wręczał Wójt Gminy Wola Mysłowska – Władysław Mika. Najładniejsze zdjęcia umieszczone zostały w albumie „Atrakcje turystyczne gminy Wola Mysłowska”
Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!
Wraz z nowym rokiem nie brakuje w naszej szkole atrakcji- 16 stycznia odwiedził nas cyrk a tydzień potem zagościło kino z filmem „Wielka Mała Stopa”. Podczas występu cyrku mieliśmy możliwość obejrzenia bardzo zabawnych występów, które sprawiły nam mnóstwo radości!
BOŻE NARODZENIE
21 grudnia, tuż przed rozpoczęciem przerwy świątecznej społeczność naszej szkoły spotkała się na akademii przygotowanej przez Panie Barbarę Szyszkiewicz i Izabelę Has. W jej trakcie przypomniano najważniejsze tradycje świąteczne oraz odśpiewane zostały kolędy i piosenki świąteczne.
Na koniec odbyło się podsumowanie konkursu na najpiękniejszą gwiazdę.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Klasy I-III
I miejsce- Krystian Mućka
II miejsce- Maja Zatyka
III miejsce- Magdalena Grzyb
Klasy IV-VII
I miejsce- Angelika Zatyka
II miejsce- Norbert Szczęśniak
III miejsce- Patrycja Maślak, Paulina Szczęśniak
Miło nam także poinformować, że uczennica klasy IV, Paulina Szczęśniak, zajęła III miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Bożonarodzeniowym na najładniejszą kartkę, ozdobę i stroik świąteczny.
WYCIECZKA DO WARSZAWY
14 grudnia, uczniowie klas IV-VII wraz z Paniami Izabelą Has, Katarzyną Bernaciak i Katarzyną Pawelec wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem była wizyta w Escape Room. Musimy przyznać, że uczniowie nie chcieli stamtąd wyjść! Dzielnie rozwiązywali zagadki w trzech salach, nie straszne im były piwnice i laboratoria oraz starożytne wioski. Następnie udaliśmy się do Złotych Tarasów, gdzie zjedliśmy obiad oraz byliśmy w kinie na bajce „Pierwsza Gwiazdka”. Na samym końcu, gdy już zrobiło się ciemno zjawiliśmy się na lodowisku na Starym Mieście. Spędziliśmy tam bardzo miły czas, Stare Miasto było niezwykle pięknie przystrojone. Mogliśmy także zobaczyć, jak wygląda świąteczna Warszawa. Była to wycieczka pełna atrakcji!
W środę 13 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Wandowie odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej z udziałem uczniów szkół podstawowych z Mysłowa, Lisikierza, Jarczewa i Wandowa. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach: dziewczęta szkół podstawowych i chłopcy szkół podstawowych. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, wyniki przedstawiają się następująco:
W kategorii dziewcząt:
- I miejsce- SP w Jarczewie,
- II miejsce- SP w Mysłowie,
- III miejsce- SP w Lisikierzu,
- IV miejsce- SP w Wandowie.
W kategorii chłopców:
- I miejsce- SP w Wandowie,
- II miejsce- SP w Jarczewie,
- III miejsce- SP w Mysłowie,
- IV miejsce- SP w Lisikierzu.
W trakcie zawodów trwała zacięta walka, lecz wszyscy zawodnicy pamiętali o zasadach fair-play. Pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary i dyplomy pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczała Sekretarz Gminy Wola Mysłowska pani Kinga Szerszeń. Gratulujemy!!!
TEATR
Bardzo lubimy oglądać spektakle teatralne dlatego dnia 11 grudnia uczniowie z klas I-III wraz z wychowawczyniami panią Dorotą Kowalczyk, panią Danutą Władzińską oraz panią Weroniką Adamczyk wybrali się na wycieczkę do Teatru w Garwolinie na spektakl „ Co się dzieje z Mikołajem?”. Była to bardzo zabawna historia Pierwszej Gwiazdki i Misia, którym to zły Czarownik zrobił psikusa. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i Mikołaj zdążył z prezentami na czas.
Wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzy śledziły losy bohaterów, aktywnie uczestnicząc w sztuce śpiewając, klaszcząc i doradzając aktorom. Na zakończenie wszyscy bohaterowie spektaklu zeszli ze sceny by obdarować publiczność słodkościami.
„Piękno naszej okolicy w obiektywie” to tytuł konkursu międzyszkolnego ogłoszonego w czerwcu przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Baczkowie. Celami konkursu było: ukazanie piękna przyrody najbliższego otoczenia za pomocą fotografii, rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej, kształtowanie postaw proekologicznych oraz poczucia odpowiedzialności za najbliższe otoczenie. Z naszej szkoły wysłano prace następujących uczniów:
- Maślak Patrycja,
- Wójcik Natalia,
- Szyszkiewicz Michał,
- Maślak Nikola,
- Szczęśniak Norbert,
- Bernaciak Julia,
- Kaszuba Patryk,
- Szczęśniak Paulina,
- Maślak Dawid,
- Szyszkiewicz Mateusz.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
- w kat. klas I- III(rocznik 2008) - I miejsce Paulina Szczęśniak,
- w kat. klas IV- VI- I miejsce Norbert Szczęśniak,
II miejsce- Patryk Kaszuba.
Wyróżnienie zdobyła Nikola Maślak.
Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy!!!
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Mieszkańcy pól i łąk”, zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. H. Sienkiewicza w Baczkowie. Głównym celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody, rozwijanie uzdolnień plastycznych.
I miejsce w kategorii kl. IV-VII zdobyła Natalia Wójcik uczennica kl. VII. Wyróżnienie otrzymał Paweł Sudowski kl. V.
"DZIŚ CIEŃ WOSKU CI UKAŻE, CO CI ŻYCIE NIESIE W DARZE"
Wróżby, zabawy i tańce wypełniły naszą szkołę 29 listopada, spotkaliśmy się aby świętować andrzejki. Zabawa podzielona była na dwie części, najpierw bawiło się przedszkole, zerówka i klasy I-III a następnie klasy starsze.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU SKO
W ogłoszonym przez bank PKO konkursie SKO wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły. Mieli do wykonania pracę plastyczną pt. „Oszczędzaj z SKO”. Jest nam niezwykle miło poinformować, że trzy pierwsze miejsca zdobyły uczennice naszej szkoły:
I miejsce-Dominika Podołowska klasa V
II miejsce- Aleksandra Koziej klasa III
III miejsce- Natalia Rogowska klasa III
Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie w banku i zdobyły ogromne pochwały. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do oszczędzania w SKO!
MIKOŁAJKI
21 listopada uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią, Panią Izabelą Has i uczniami klas VII z terenu Gminy Wola Mysłowska wyjechali na wycieczkę do Siedlec. Wyjazd finansowany był przez komisję alkoholową działającą przy gminie i miał na celu uwrażliwienie uczniów na problemy związane z nałogami. Motywem przewodnim spektaklu obejrzanego w Centrum Kultury i Sztuki były narkotyki. Zobaczyliśmy młodych ludzi, którzy z różnych względów borykają się z problemem uzależnień. Na koniec, wysłuchaliśmy świadectwa kobiety, która przez 20 lat uzależniona była od heroiny. Uczniowie mieli możliwość zadania jej pytań i porozmawiania o problemach współczesnego świata. Z pewnością była to bardzo pouczająca sztuka, nawiązywała do bardzo znanej książki pt. „Pamiętnik narkomanki”.
Dnia 14.12.2017 roku odbędzie się wycieczka dla klas IV- VII do Warszawy. W programie: Escape room, lodowisko i kino. Cena około 70 zł. Zapisy u Pani Bernaciak lub Pani Has.
11 listopada świętowaliśmy już 99. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W związku z tym, tego dnia, uczniowie klasy VII reprezentujący poczet sztandarowy, wraz z Panią Barbarą Szyszkiewicz udali się na uroczystości do kościoła parafialnego do Wilczysk. Dwa dni później uczniowie naszej szkoły obejrzeli akademię, w której wystąpili uczniowie klasy V i VII. Przypomniane zostały najważniejsze daty z historii naszego kraju oraz odśpiewano najpiękniejsze pieśni patriotyczne.
WYCIECZKA DO WARSZAWY
W dniu 25 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły, wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej z Wandowa, pojechali na wspólną wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez Piotra Kajdę- nauczyciela wychowania fizycznego z Wandowa.
Pierwszym punktem programu była Stacja Grawitacja- Park Rozrywki, w którym znajdują się trampoliny, park linowy oraz widowiskowa ściana wspinaczkowa. Nasi uczniowie przez 2 godziny korzystali z boiska trampolinowego z mnóstwem skośnych trampolin, z toru przeszkód Ninja, ścieżki gimnastycznej, dołu z gąbkami i poduszki powietrznej do trenowania ewolucji. W Stacji Grawitacja znajdą coś dla siebie również wielbiciele koszykówki. Jest tam bowiem boisko z parkietem i trampolinami, na którym można pograć zespołowo (drużyny trzy na trzy). Następnie wszyscy udaliśmy się do Zamku Królewskiego. Przewodnik, który oprowadzał nas po przepięknych komnatach zamkowych, pasjonująco opowiadał o historii zamku, jego mieszkańcach i ciekawostkach. Pięknie zrekonstruowane wnętrza zamku jak i zachowane oryginalne przedmioty, obrazy cieszyły oczy zwiedzających. Była to niezapomniana lekcja historii. W drodze powrotnej zajechaliśmy do restauracji McDonalds. I choć pogoda nie rozpieszczała to wszyscy świetnie się bawili! Czekamy z niecierpliwością na następną wycieczkę!!!
SZKOŁA ZMIENIA SIĘ DLA NAS!
W czasie kiedy inni uczniowie naszej szkoły odpoczywali w czasie długiej przerwy, uczniowie klasy VII wraz z Panią Dyrektor, rodzicami i wychowawcą pracowali i remontowali swoją klasę. Dzięki wspólnemu nakładowi sił udało nam się ułożyć podłogę z paneli, pomalować ściany, Pani Dyrektor zadbała także o odpowiednie oświetlenie w naszej klasie, tak więc mamy piękne lampy. Było to bardzo pracowity tydzień, ale zdecydowanie ten wysiłek się opłacił!
Dziękujemy za pracę i gratulujemy uczniom klasy VII zaangażowania w remont, dziękujemy Państwu Barbarze i Grzegorzowi Szyszkiewiczom za ułożenie podłogi, dziękujemy Pani Edycie Ciołek za pomoc przy malowaniu. Dziękujemy także Pani Dyrektor za wsparcie przy remoncie i wiarę, że nam się uda ;)
SPRZĄTANIE CMENTARZA
Z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych uczniowie klasy VII wraz z Paniami Agatą Piętką i Izabelą Has udali się na cmentarz parafialny do Wilczysk aby uporządkować mogiłę żołnierzy, którzy walczyli za ojczyznę podczas II wojny światowej. W ten sposób chcemy okazać szacunek i pamięć o tych, dzięki którym mamy możliwość żyć teraz w wolnej ojczyźnie.
„Idźmy naprzód z nadzieją” - takie hasło przyświecało kolejnemu dniu papieskiemu. Z tej okazji w naszej szkole Pani Agata Piętka przygotowała z uczniami akademią, w której przypomniano najważniejsze myśli Jana Pawła II oraz młodzież zaśpiewała pieśni związane z naszym papieżem.
ŚWIĘTO SZKOŁY
16 października miała miejsce uroczystość Święta Szkoły. Obchody rozpoczęliśmy od upamiętnienia naszego patrona- Tadeusza Kościuszki. Akademię przygotowała Pani Barbara Szyszkiewicz z klasą IV. W tym roku przypada 200 rocznica śmierci tego bohatera narodowego. Następnym punktem było pasowanie na przedszkolaka, do którego dzieci zostały przygotowane przez Panie: Lidię Klimek, Katarzynę Pawelec oraz Sylwię Chojniak. Nasi najmłodsi uczniowie pięknie zaśpiewali piosenki i recytowali wiersze. Odbyło się także ślubowanie klasy I. Uczniowie wystąpili w części artystycznej przygotowanej przez Panią Weronikę Adamczyk, następnie uroczyście zostali pasowani na uczniów.
Ostatnim punktem była akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Panią Izabelę Has i uczniów klasy VII. Uczniowie złożyli życzenia i wyśpiewali piękne piosenki w podziękowaniu nauczycielom za ich pracę. Pani Dyrektor wręczyła także nauczycielom nagrody za ich pracę. W tym roku otrzymały je Panie: Dorota Kowalczyk, Agata Piętka, Elżbieta Sokół- Broś, Lidia Klimek i Weronika Adamczyk. Nie zabrakło także życzeń od rady rodziców i samorządu uczniowskiego.
WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Mamy już nowy Samorząd na ten rok szkolny!
W tym roku wybrani zostali:
Nikola Maślak- klasa VI
Dawid Ciołek- klasa VII
Katarzyna Skwarek- klasa V
Natalia Wójcik- klasa VII
Bartłomiej Pawlak- klasa VII
Opiekunem Samorządu została Pani Izabela Has.
Życzymy im owocnej pracy w naszej szkole!
KUP PAN SZCZOTECZKĘ!
W tym roku akcja „Kup Pan szczotkę!” jest organizowana po raz trzeci. Dzięki przedsięwzięciu, w poprzednich latach do dzieci w Kamerunie, RPA, Kenii czy Tanzanii trafiły tysiące sztuk przyborów do higieny jamy ustnej.
W listopadzie ub. roku fundacja poinformowała, że w ramach poprzedniej edycji akcji „Kup Pan szczotkę!”, w ciągu dwóch miesięcy udało się zebrać ponad 47 tys. szczoteczek i 24 tys. past do zębów. Trafiły one do potrzebujących w Kamerunie i Republice Środkowej Afryki. Także w tym roku zgromadzone dary zabiorą ze sobą wolontariusze fundacji wyjeżdżający do pracy na misjach, część szczoteczek i past zostanie wysłana pocztą.
Również i nasza szkoła przyłącza się do akcji! Szczoteczki i pasty przynosimy do 10 października. Przypominamy również, że przez cały rok zbieramy nakrętki i makulaturę! Przyłączmy się, razem możemy więcej!
MISTRZOSTWA GMINY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
W dniu 29.09.2017r. w parku Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Baczkowie odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Gminy Wola Mysłowska w Biegach Przełajowych. W zawodach wzięli udział uczniowie klas 0- VII z terenu naszej gminy oraz osoby niepełnosprawne, które biegły na dystansie 400 m. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów z klas IV- VII.
Na 400 m pobiegli uczniowie z klasy IV:
- Maślak Dawid- II m,
- Bernaciak Julia- IV m,
- Kudelski Jan- IV m,
- Zatyka Angelika- IV m,
- Król Dominika- V m,
- Sowa Damian- V m.
Uczniowie klas V- VII biegli na dystansie 1000 m. Wyniki przedstawiają się następująco:
- Głodek Patrycja- I m,
- Sitkiewicz Miłosz- I m,
- Maślak Nikola- II m,
- Jeżewski Dawid- II m.
Uczniowie, którzy stanęli na podium otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy i słodki upominek.
Gratulujemy!
DZIEŃ CHŁOPKA I EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
28.09.2017 roku w naszej szkole odbyły się aż dwie akademie: jedna poświęcona Dniu Chłopaka a druga Europejskiemu Dniu Języków Obcych. Był to dzień pełen kolorów, radości, ale także zdobyliśmy wiele ciekawych informacji. W akademii z okazji Dnia Chłopaka przygotowanej przez Panią Kasię Bernaciak i Izę Has dziewczynki z klasy VII zaprezentowały wiersze i piosenki poświęcone chłopcom. Na koniec Natalia Wójcik i Kasia Skwarek zaśpiewały piosenkę „Chłopaki nie płaczą.”
W drugiej akademii, każda z klas IV-VII przygotowały informacje o wylosowanym kraju europejskim. Usłyszeliśmy hymny, dowiedzieliśmy się jakie są najważniejsze zabytki, miejsca, tańce, wybrzmiały utwory charakterystyczne dla tych krajów. Chłopcy z IV klasy zatańczyli Greka Zorbę, Kasia Skwarek piosenkę po hiszpańsku, a Natalia Wójcik „Biełyje rozy”. Na zakończenie, całkiem spontanicznie i bez przygotowania na scenie wystąpiły Panie Izabela Has i Katarzyna Bernaciak wcielając się w duet Al Bano i Romina Power i wykonując utwór „Felicita”.
WYCIECZKA DO SIEDLEC
27.09.2017 roku Pani Agata Piętka i Izabela Has wyjechały na wycieczkę wraz z uczniami klas V-VII. Wyjazd ten był głównie poświęcony poznaniu naszej diecezji, ponieważ w roku następnym będzie ona obchodzić 200-lecie istnienia. Stąd też odwiedziliśmy Muzeum Diecezjalne, w którym nadal można podziwiać obraz malarza El Greco, jedyny obraz tego artysty w naszym kraju. Mieliśmy także szczęście, gdyż przez miesiąc można zobaczyć obraz syna El Greco, także poświęcony świętemu Franciszkowi. Następnie udaliśmy się do siedziby Katolickiego Radia Podlasie i zwiedziliśmy katedrę. Ostatnim punktem było zwiedzanie Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach, w którym dowiedzieliśmy się jak wygląda codzienne życie kleryków.
WYCIECZKA DO MACIEJOWIC
Tradycją naszej szkoły stały się wyjazdy do Maciejowic, których historia łączy się z patronem naszej szkoły Tadeuszem Kościuszką. 19 września uczniowie klas I-IV wraz z opiekunami Danutą Władzińską, Dorotą Kowalczyk, Weroniką Adamczyk wyjechali na wycieczkę śladami jednego z największych patriotów w historii Polski. Przewodnik oprowadził nas po jedynym w Polsce muzeum poświęconym życiu naczelnika. W bardzo przystępny i ciekawy sposób ukazał nam życie Kościuszki od jego narodzin aż po udział w walkach na polach całego świata. Dzięki uprzejmości leśników nadleśnictwa Garwolin mogliśmy zwiedzić Izbę Przyrodniczą im. Jana Pawła II. Mogliśmy posłuchać ciekawostek o ptakach , roślinach i obejrzeć znajdujące się tam okazy.
Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja historii.
ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
We wtorek 19 września na stadionie przy ul. Prusa w Siedlcach odbyły się IX Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne dla Szkół im. Henryka Jakimiaka. Organizatorem zawodów był Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Nowe Iganie, zaś współorganizatorami byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Siedlcach, Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza, Urząd Miasta Siedlce, Urząd Gminy: Siedlce, Domanice, Suchożebry. W zawodach wystartowały zawodniczki i zawodnicy z województwa Mazowieckiego, Lubelskiego, Podlaskiego oraz Szkoły z:
- Litwy (Marijampole, Kłajpeda).
- Białorusi(Smorgoń, Brześć, Gomel, Grodno, Mołodeczna)
- Łotwa (Daugavpils)
- Ukraina(Chmielnicki)
Zawody zostały rozegrane w 81 konkurencjach dla poszczególnych klas II i III Szkoły Gimnazjalnej oraz V, VI i VII klasy Szkoły Podstawowej.
Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów, dwie osoby stanęły na podium:
- Patrycja Głodek- 1000 m- II miejsce,
- Ciołek Dawid- pchnięcie kulą- III miejsce,
- Sitkiewicz Miłosz- IV miejsce- 1000 m,
- Maślak Nikola- VII miejsce- 600 m,
- Maślak Patrycja- 300 m,
- Jeżewski Dawid- 600 m,
- Sowa Kacper- 100 m.
Gratulacje!
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Wszystko co dobre szybko się kończy, tak więc 4 września radośni i pełni optymizmu wróciliśmy do szkoły po wakacjach. W tym roku, po długiej przerwie mamy znów klasę siódmą, jest to rok gdzie częściowo wygasły gimnazja a szkoły podstawowe stały się 8-klasowe. Pani Dyrektor powitała uczniów i nauczycieli, gościliśmy także Księży z parafii Wilczyska: Księdza Proboszcza Romualda Pawluczuka oraz Księdza Michała Rodaka. Obecny był także Wójt Gminy Wola Mysłowska, który wręczył akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego Pani Weronice Adamczyk. Pani Dyrektor przedstawiła wychowawców klas oraz nauczycieli naszej szkoły. Odczytany został także list Minister Edukacji Narodowej. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.
W czasie wakacji w naszej szkole odbył się remont, w wyniku którego powstała kolejna pracownia dla uczniów.
Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy powodzenia w tym roku szkolnym!
UBEZPIECZENIE
Przypominamy, że ubezpieczenie na ten rok szkolny wynosi 28zł. Wpłat dokonujemy u wychowawców klas.
|